Kimya Önemli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canafar
    canafar's avatar
    Erkek
    beyler bu lantanın konfigirasyonu ve kaçıncı periyotta olduğunu yazarmısınız bilen varsa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PacoRabanne
    PacoRabanne's avatar
    Erkek

Koçum Lantan periyodik tabloda herhangi bir grupta veya periyotta değildir çünkü lantan bir lantanittir ve lantanitler grubuna girer atom numarası 57 Aksidasyon sayısı ise 3 tür. atom ağırlığı yaklaşık 138,906 'dır.

Başka takıldığın bi yer varsa sor bana?

Fuck this world if they cant understand me!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    PacoRabanne bunu yazdı:

Koçum Lantan periyodik tabloda herhangi bir grupta veya periyotta değildir çünkü lantan bir lantanittir ve lantanitler grubuna girer atom numarası 57 Aksidasyon sayısı ise 3 tür. atom ağırlığı yaklaşık 138,906 'dır.

Başka takıldığın bi yer varsa sor bana?

yaani yuuh a.q lam bide ödev yazıver şu adama (yuh a.q yaw adam patır patır saymış way a.q elle aya ben yaya sittin sene kimya gördüm lantanitin lan ını bilmem)

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

simgesi la, atom numarasi 57, atom agirligi 138.9055 akb, erime noktasi 920.0 °c, kaynama noktasi 3469.0 °c olan lantanit.. oda sicakliginda 6.7 g/cm3 olup beyaz renktedir.. 1839'da carl mosander tarafindan bulunmu$tur ismi yunancada gizli bi$iiler manasina gelen lanthaneis den gelir, cok a$iri kaliteli kamera merceklerinde kullanilir..

(Tamamiyle alıntıdır...)

Toplam Hit: 1498 Toplam Mesaj: 4