folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder KIOKS Cihaz İçin Otomatik İşlem Yapan Program

KIOKS Cihaz İçin Otomatik İşlem Yapan Program

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

Merhabalar arkadaşlar ben bilgi işlemci olarak görev yapıyorum bir hastahanede, hastaların kullanması için dokunmatik panellerimiz var randevu alabildikleri, 30 tane filan.

Bu cihazlar için belirlediğim saatte kendini kapatan ve yine belirttiğim saatte kendini açan ( Restart Değil ) bildiğiniz program var mı  ?

Cihazların içerisinde Windows XP yüklü o yüzden bütün programları çalıştıracağını sanıyorum.

30 tane cihazı her gün açmak yorucu oluyor, zamanlanmış görevlerden otomatik kapatmayı ayarladım kendini kapatıyor.

vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Every thing"s place and her time reach
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

hocam cihazlarda Wake-on-Lan desteği var ise bir uygulama yazılara tek tuşla hepsini açabilirsin.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

Var hocam, ben Radmin denemiştim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Bazı anakartlarda biosun özelliği olarak belli saatte açılması için saat girme vardı ama sizin kullandığınız anakartlar bunu destekler mi bakmak lazım.

Syntax error..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

arkadaşların dediği gibi bios daki wake-on line ile yapabilrisin. o olmazsa paralel olarak 30 bilgisayarın açma tuşundan iki şer kablo çekip hepsini paralel bağlayarak bir yerden sadece bir switch ile basıp bırakmak hepsini açacaktır.. kabloyu kasaların arkalarından deliklerden çıkarırsın (ince kablo olabilir (zil teli deniyor), 220 volt olmadığı için sorun yok) bu da ayrı bir çözüm olarak kalsın..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

arkadaşların dediği gibi bios daki wake-on line ile yapabilrisin. o olmazsa paralel olarak 30 bilgisayarın açma tuşundan iki şer kablo çekip hepsini paralel bağlayarak bir yerden sadece bir switch ile basıp bırakmak hepsini açacaktır.. kabloyu kasaların arkalarından deliklerden çıkarırsın (ince kablo olabilir (zil teli deniyor), 220 volt olmadığı için sorun yok) bu da ayrı bir çözüm olarak kalsın..

unbalanced hocam kablo çözümü yemin ediyorum çok hoşuma gitti :) Fiziksel sonuçta :)

Konuyu açan arkadaş bios ta wake on line ayarı var ise enabled yap ve şu tool işini görecektir.

http://sourceforge.net/projects/aquilawol/

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

Sağolun arkadaşlar, kablo çekme işi biraz zor çünkü hastahane koca tıp fakültesi her makine baöbaşka yerde :-)

Toplam Hit: 1148 Toplam Mesaj: 7