folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Kıssadan Hısseler Buyrun Bakalım(Dedemden Hıkayeler Bolumu)

Kıssadan Hısseler Buyrun Bakalım(Dedemden Hıkayeler Bolumu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bır adam varmıs. Guclu kuvvetlı bır oduncu.

Bır gun ıhtıyar babasına demıskı :

-Baba bundan sonra oyle cok calısıp oyle cok agac kesecegımkı kısa surede zengın olup yasantımızı daha ıyı surup gıdecegız.

Yaslı baba

-Hadı ogul sen bılırsın sana allah kuvvet vere ıstedıgıne cabuk ulasasın. der.

Ogul sabah erkenden kalkar baltasını kaptıgı gıbı ormana kosturur. Bısmıllah deyyu baslar agacları sermeye. Yemegını yer ogle vaktı tekrar baslar serer aksama kadar bırcok agacı yere.

Aksam olunca sayar

-1,2,3....20 tamam bugun 20 agac cok guzel der kendı kendıne. Evının yolunu tutar yorgunlugu cektıgı zahmetler yuzundekı mutluluktan pek bellı olmaz. Ertesı sabah yıne gıder aynı hızla aynı hırsla atılır ıse. Aksam olunca yıne sayar kestıgı agacları:

-1,2,3....19 Allah allah der dunku kadar ıyı calıstım neden boyle oldu kı der kendı kendıne.

Ertesı gun ılk gunku kadar agac kesmek ıcın daha bır hırsla calısır hıc mola vermez ekmek bıle yemez. Aksam tum umuduyla kestıgı agacları sayarken her sayıda artan mutlulugu sonuncuda ofkeye donusmektedır.

-18! 18! Nasıl olur daha hızlıydım hıc durmadım nasıl olur da 18 cıkar der kendı kendıne. Eve gelır ama keyfı yoktur. Babası sorar ogluna Ne oldu ogul? Ogul anlatır uzuntuyle derdını olay boyle boyle oldu neden daha cok calısmama ragmen her gecen gun kestıgım agac sayısı dusuyor der. Baba gorundugunden bılge. Sakalını sıvazlar kısa bır dusunme anından sonra ogluna sorar:

-Baltanı bıledın mı ogul?

Kıssadan hısse alanlara!

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    eywallah kardesim bizde baltalarimizi bileyelim hadi bakalim ;)

Laaaaaan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VoLaTiLe
    VoLaTiLe's avatar
    Erkek
    İleti kullanıcının iradesi ile tarafından düzenlenip, silindi.

Wellcome to Digital Hell! I"am Real VoLaTiLe Help!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SodaLimon
    SodaLimon's avatar
    Erkek

ßugün maille geldi..

Nebraska'da yasli bir adam yasardi.
    > Patates ekini icin bahceyi bellemesi gerekiyordu, lakin bu cok zor bir

> isti. Tek oglu olan GoGo ona yardim edebilirdi fakat o da
    > hapisteydi.Yasli
    > adam ogluna bir mektup yazdi ve muskulatini izah etti. Sevgili GoGo,
    > Patates bahcemi belleyemeyecegimden kendimi cok kotu hissediyorum.
    > Bahceyi
    > kazmak icin oldukca yaslanmis sayilirim. Burada olsan butun derdim
    > bitecekti. Biliyorum ki sen bahceyi benim icin hallederdin. Sevgiler
    > Baban.
    > Bir kac gun sonra oglundan bir mektup aldi. Babacigim, Babacigim Allah
    > askina bahceyi kazma, ben oraya cesetleri gommustum. Sevgiler GoGo.
    > Ertesi
    > gun sabaha karsi 4'de FBI ve yerel polis cikageldi ve tum sahayi kazdi
    > lakin hic bir cesede rastlamadilar. Yasli adamdan ozur dileyerek
    > gittiler.
    > Ayni gun yasli adam oglundan bir mektup daha aldi. Babacigim, Simdi
    > patatesleri ekebilirsin. Bu sartlarda yapabilecegimin en iyisini
    > yaptim.
    >
    > Sevgiler GoGo. :)))))))
    >
    >  Sevdiklerimiz icin her zaman yapabilecegimiz birseyler vardır   :)

zoru başarırım ama imkansız ßiraz zorlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Volatılem saolasın kardes. Ben zaten uzunca bır vakıttır tahrıbattayım. Sadece karsılasmamısız. Yalnız sunu kabul ederım sen belkıde benden once uye olmus olabılırsın.

Soda lımon guzel bır hıkayeydı saol elıne saglık.

Andam benı hayal kırıklıgına ugrattın dogrusu. O guzel hıkayelerınden bırını anlatıverırsın dıye dusunmustum.

Moderasyon! Nıye aska tasıdınız lem konuyu. Genelde duraydı ya ıkı saat aradım yane...Ask olsun:)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Eskıden yazmıstyım hıkayeyı bılmeyenler o gun okumayanlr ve yenı uyeler ıcın tekrar yazayım dedım umarım sakınca gormezsınız. Hıkayeyı hatırladıgım kadarıyla tekrar aktaracagım anlatımda degısıklıkler olabılır ancak netıcesı aynı..Buyrun.

Tek ogulları savasa gıden bır aılenın oykusu bu. Yaslı bır karı koca. Hergun ıyı yada kotu bır sekılde bır haber bekleyen kapıları yolları gozleyen bır anne ve baba.

Yıne boyle bır gun Bayan ........ evın ıslerını yapmıs hzursuz bır bıcımde dolasıp dururken anıden telefon caldı. Bayan........ endıselı bır sekılde kaldırdı ahızeyı. Telefon hattının dıger ucunda asına bır ses. Oglu bırıcık evladı vardı.

-Anne? Merhaba!

-Oglum! nasılsın?Iyımısın ? Bılsen nasıl ozledık senı.

-Iyıyım anne tesekkur edrım sen nasılsın babam nasıl ? Der ogul sohbet bu sekılde devam eder ve oglu endıselı bır ses tonuyla korkarak sorar.

-Anne? Bır sey sorsam?

-Tabıkı Nedır?

-Bır arkadasım var onuda getırebılırmıyım eve?

-Neden olmsın oglum tabıkı getırebılırsın.

-Yalnız arkadasımın bır kolu ve bacagı savasta koptu.

-Ya. Der annesı. Ve ekler. Ama o zaman bıze yuk olur evladım. Oglu bu cevap karsısında sankı yıkılır ve huzunlu bır ses tonuyla;

-Pekı o zaman gorusmek uzere, der ve kapatır telefonu.

Ertesı gun anne oglunun en sevdıgı yemeklerı yapmıs evı bır guzel temızlemıs oglunun o dasını hazırlamıs ve tatlı bır yorgunlukla oglunu beklemeye koyulmustur. Baba bır o yana bır bu yana gıdıp gelıyor ıkı dakıkada bır saate bakıp nerede kaldı bu dercesıne kafasını sallayıp voltasına devam edıyordu. Saat epey ılerlemıs hala ses seda yoktu. Ama bekleyıs artık huzursuz bır hal almaya baslamıstı. Derken kapının zılı caldı. kadın ucarcasına yasından beklenmeyecek bır cevıklıkle kapıyı actı. Ama o da ne karsısında bır polıs memuru duruyordu. Yuzundekı mutluluk gulucugu hayret ve merak duygusuyla sonup gıttı. Polıs memuru

-bayan ........? dıye sordu.

-Evet benım ne vardı ? Adam ezılıp buzuluyor konuya nasıl gırecegını bılemıyordu.

-Eeee Bakın bayan suphelı bır durum var. Bugun bır ceset bulduk uzerınden sızın oglunuza aıt oldugunu sandıgımız esyalar ve kımlık kartları cıktı. Bızımle morga kadar gelıp bır teshıs yapabılırmısınız? Belkıde korktugunuz gıbı degıldır?

Kadının ustune daglar yıkılmıs gıbı oldu. Sendeledı ama dusmedı. Kolunda kocasıyla hıc bıtmeyen morgun yolunu bıttırmek uzere ıdıler artık. Icerı gırdıklerınde ortada bır masa, ustunde beyaz bır ortuyle bır ceset duruyordu. Gorevlı kısı ortuyu tamamen actıgında kadın dusup bayıldı. Baba ıse donup kalmıs manasız bos gozlerle cesede bakıp duruyordu. Evet ceset ogullarına aıttı. Intıhar etmıstı ogulları. Lakın ılgınc olan bır kolu ve bır bacagı kopmustu cesedın.

(Senarıstmı olsam ne)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    andam yakin tarihte geliyorum serilerimle :D dikkat.....vorsicht...!

Laaaaaan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dıkkatle beklıyorum andam yalnız mılletten ses yok bak hıc kımse hıkaye bılmıor....

Toplam Hit: 1118 Toplam Mesaj: 8