folder Tahribat.com Forumları
linefolder E-Book
linefolder Kitabü’L-Edeb E-Book Lazım

Kitabü’L-Edeb E-Book Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

http://www.birazoku.com/kitabul-edeb-ebu-davud-samil-yayincilik

arkadaşlar bunun ebook olanı varmıdır acaba lazım olduda 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    şurda var ama tamamı değil herhalde: http://hadis.wordpress.com/2007/03/11/kitabul-edeb/#more-27

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

aynen orada buldum bende , aradığım yeri buldum ama başka bi kaynak lazım oldu

ibn fürek , müşkili'l hadis diye bi kitabı varmı acaba 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    Dediğin Müşkilü'l-Kur'ân herhalde.

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bazı hadisler adamı dinden çıkarır :) o yüzden çok hadislerle yönelik gitmemek lazım çok çok uydurma hadis var.. 

benim için bu ayet yeterli

6 Enam Suresi 115

Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım?

daha fazla ayet isteyenler buraya bakabilir toplamışlar 

http://www.kurandakidin.com/2012/03/dinin-anlasilmasi-icin-kuranin-yeterli-oldugu-ile-ilgili-ayetlere-ornekler-verebilir-misiniz/

@konuyu açan arkadaş zaten dine karşı diye hatırlıyorum,o yüzden hadisler üzerinden gitmesi çok şaşırtmıyor beni de ben kendine müslümanım diyip de hadislerle (uydurma) kafalarını bozmasınlar diye söyledim.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bazı hadisler adamı dinden çıkarır :) o yüzden çok hadislerle yönelik gitmemek lazım çok çok uydurma hadis var.. 

benim için bu ayet yeterli

6 Enam Suresi 115

Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım?

daha fazla ayet isteyenler buraya bakabilir toplamışlar 

http://www.kurandakidin.com/2012/03/dinin-anlasilmasi-icin-kuranin-yeterli-oldugu-ile-ilgili-ayetlere-ornekler-verebilir-misiniz/

@konuyu açan arkadaş zaten dine karşı diye hatırlıyorum,o yüzden hadisler üzerinden gitmesi çok şaşırtmıyor beni de ben kendine müslümanım diyip de hadislerle (uydurma) kafalarını bozmasınlar diye söyledim.. 

Ayetleri cımbızlamasana unbalanced, belki orda farklı bir şey demek istiyordur :P

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ne demek istiyor? ayet cımbızlamak nedir hocam :) bu arada ayet numarası 114 ben yanlış verdim,sayende farkettim sağol.. cımbızlamak konusuna gelince, 114 den önceki ve sonraki ayetlere bak, aksi bir durum göremiyorum varsa söyle :)

110. Biz onların kalplerini ve gözlerini ters döndürürüz de ilkin ona iman etmedikleri gibi (mucize geldikten sonra da inanmazlar) ve yine onları azgınlıkları içinde bırakırız da bocalar dururlar. 

111. Biz onlara melekleri de indirseydik, kendileriyle ölüler de konuşsaydı ve her şeyi karşılarında (hakikatın şahidleri olarak) toplasaydık Allah dilemedikçe yine de iman edecek değillerdi. Fakat onların çoğu bilmiyorlar. 

112. İşte böylece biz her Peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman kıldık. Bunlar aldatmak için birbirlerine yaldızlı laflar fısıldarlar. Rabbin dileseydi bunu yapamazlardı. O halde onları iftiralarıyla baş başa bırak.

113. Bir de (şeytanlar), ahirete inanmayanların gönülleri bu yaldızlı sözlere meyletsin, onlardan hoşlansınlar ve işleyecekleri günahları işlesinler diye (bu fısıldamayı yaparlar). 

114. "Size Kitab'ı (Kur'an'ı) hak olarak indiren O iken ben Allah'tan başka bir hakem mi arayacağım?" (de). Kendilerine kitap verdiklerimiz de onun, Rabbin katından hak olarak indirilmiş olduğunu bilirler. O halde sakın şüphecilerden olma. 

115. Rabbinin kelimesi (Kur'an) doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Onun kelimelerini değiştirebilecek yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir. 

116. Eğer yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar. 

117. Şüphesiz senin Rabbin, yolundan sapanı çok iyi bilir ve yine O doğru yolu bulanları en iyi bilendir.

senin dediğin olay, bir konu ile konuşurken sadece bi kısmını çektiğinde farklı anlamlara gelmesi gibi.. mesela Allah nefislerinizi öldürün derken, birileri inanmayanları öldürün gibi ortaya çıkarıyor, benim yaptığımun bunla alakası yok eğer sırayla okursan ayetleri anlam bütünlüğünü görürsün ;)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Biraz da esprisine dedim hoca :) Hoca sana da şunu diyim, bazen din konularında yazıyorsun demiyim demiyim diyorum ama, araştırmacılıkta var biraz dini de araştırmışsın, sen bu güne kadar müslüman kalabildiysen bu kafayla ömür boyu müslüman kalırsın hoca dinden çıkarım korkun olmasın sakın :D

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Biraz da esprisine dedim hoca :) Hoca sana da şunu diyim, bazen din konularında yazıyorsun demiyim demiyim diyorum ama, araştırmacılıkta var biraz dini de araştırmışsın, sen bu güne kadar müslüman kalabildiysen bu kafayla ömür boyu müslüman kalırsın hoca dinden çıkarım korkun olmasın sakın :D

şunu alıntılayayım da Allah, ahirette bu sözlerini şahit olarak kabul eder inşallah :) İmanımdan çok şükür zerre şüphem yoktur. Katı inancımın sebebi, çok araştırmaktan kaynaklı.. Tabi herkes aynı sonuca ulaşamıyor, hani bazıları der aile ile alakası falan var diye de benim ailem dindar değil, ben de gerçi dindar sayılmam sadece İslam ve her şeyin yaratıcı olan Allah a sonuna kadar sarsılmaz bir güvenle iman ediyorum. Espirisine dediğini biliyorum hocam ama iyi noktaya parmak bastın, diğer insanların da aklına böyle şeyler gelir diye ayetleri paylaştım :) bilmeden/bilerek iyi şeylere hizmet ettin.

neyse arkadaşın konusunu dağıtmayayım artık, kusura bakma hocam 

unbalanced tarafından 31/Ara/13 14:47 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1213 Toplam Mesaj: 9