folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kocaeli'de Bilişim Vadisi Diye Bir Çalışma Varmış?

Kocaeli'de Bilişim Vadisi Diye Bir Çalışma Varmış?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar aslında haberlere haber eklemeyi bilseydim haber olarak ekleyecektim. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın sitesinde gördüğüm haberi burada paylaşmak istedim. Ekstra bilgisi olan varsa falan eklemeler yapar bizi bilgilendirirse ya da görüşlerinizi alırsak güzel olur :)

"Bilişim Vadisi'ndeki çalışmalar büyük bir hızla ilerliyor. Birinci ve ikinci etabın altyapı çalışmaları artık son noktaya geldi"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bilişim Vadisi'ndeki çalışmalar büyük bir hızla ilerliyor. Birinci ve ikinci etabın altyapı çalışmaları artık son noktaya geldi" dedi.

Gebze'de inşaatı devam eden Bilişim Vadisi'nde incelemelerde bulunan Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bilişim Vadisi'nin Türkiye'nin özellikle bilgi ve iletişim teknolojileri alanında dünyada "ben de varım" demesi açısından çok önemsedikleri bir proje olduğunu belirtti. 

Bilişim Vadisi'ndeki çalışmaların büyük bir hızla ilerlediğini vurgulayan Işık, "Birinci ve ikinci  etabın altyapı çalışmaları artık son noktaya geldi. Önümüzdeki 3 ay içinde birinci ve ikinci etapta altyapıyı tamamen bitirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Vadideki idari binalar ile kuluçka merkezi inşaatına da başladıklarının bilgisini veren Işık, şunları söyledi:

"Arzumuz 2016'nın sonuna doğru Bilişim Vadisi'nde hayatın resmen başlaması, birinci etabın devreye girmesi. Bunu başardığımız zaman ikinci, üçüncü, dördüncü etabı da tamamlayacağız ve burası sadece Türkiye'nin değil bizim gönül coğrafyamızın yani Balkanlar'ın, Kafkaslar'ın, Ortadoğu'nun, Kuzey Afrika'nın en önemli bilişim merkezi haline gelecek. Şu anda her şey programa uygun yürüyor. Burada istihdam edilecek nitelikli istihdam kaynağının sağlanması için Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi'yle eylül ayında bir eğitim programı başlatacağız. Türkiye'nin acil 70 bin bilişim uzmanına ihtiyacı var. Türkiye'nin her yerinde özellikle büyük şehirlerde bu projenin hayata geçmesi için yoğun bir gayret göstereceğiz." 

Kocaeli'de Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İş Kurumunu birlikte çalıştıracakları aktaran Bakan Işık, "İnşallah üniversite mezunu olup işsiz, bilişime yatkın olan gençlerimize çağrı yapıp onların bilişim alanında uzmanlaşması ve bu eğitimin sonunda uluslararası geçerliliği olan bir sertifika almaları için çalışmalarımızı eylül ayında başlatmış olacağız" dedi.

Kaynak: http://www.sanayi.gov.tr/NewsDetails.aspx?newsID=18037&lng=tr

kofcu tarafından 22/Tem/15 22:41 tarihinde düzenlenmiştir

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ya amk bursada bunun aslı 

ıstedıgı kadar bına yapsa ne olur heryere teknopark actılar ne oldu ? kaliteli içerik üreticisi olmadıgı surece bına yapsan ne olur 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İstanbul'daki Perpa gibi Çin'den güvenlik kamerası getirip marka basanlar ve telefon kılıfçılarıyla dolar.

mkyb tarafından 22/Tem/15 22:34 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

ekstradan bir de şunu paylaşayım:

TÜRKİYE YAZILIM SEKTÖRÜ STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI (2016-2019)

bazı kısımları tartışmaya açık aslında ama yine de böyle bir şey yapılmasına sevindim açıkçası

http://www.keyofchange.com/UPLOAD/URUN/FILES/turkiye_yazilim_sektoru_s_3062015152542-131005313.pdf

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

çift gitmiş mesaj.

kofcu tarafından 22/Tem/15 22:39 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

3lüymüş hatta... .s

kofcu tarafından 22/Tem/15 22:39 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

bazı kısımları tartışmaya açık aslında ama yine de böyle bir şey yapılmasına sevindim açıkçası

http://www.keyofchange.com/UPLOAD/URUN/FILES/turkiye_yazilim_sektoru_s_3062015152542-131005313.pdf

Ya siktirip gitsinler. Pardus projesini durduk yere bitirenler bunlar değil mi ? Microsoft devlet dairelerine sattığı lisanslardan bazılarına otlak çektiği için olabilir mi ? Nokia Finlandiya'nın gururuydu ABD bitirdi. Adamlar Meego işletim sistemini geliştiriyordu. Şuan Rusya Sailfish OS geliştiriyor akıllı telefonlar için. Güzel olacak gibi. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    kofcu bunu yazdı

Ya siktirip gitsinler. Pardus projesini durduk yere bitirenler bunlar değil mi ? Microsoft devlet dairelerine sattığı lisanslardan bazılarına otlak çektiği için olabilir mi ? Nokia Finlandiya'nın gururuydu ABD bitirdi. Adamlar Meego işletim sistemini geliştiriyordu. Şuan Rusya Sailfish OS geliştiriyor akıllı telefonlar için. Güzel olacak gibi. 

Pardus'la ilgili de haber var?

Milli işletim sistemi PARDUS'un, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğünde pilot uygulamasına geçildi

http://www.sanayi.gov.tr/NewsDetails.aspx?newsID=18113&lng=tr

çok bilgim yok gerçi. bakanlığın sitesine de ilk kez girdim. haber 5 gün önceden

kofcu tarafından 22/Tem/15 22:53 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

henüz inşaat halinde.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 703 Toplam Mesaj: 9
bilişim vadisi kocaeli