folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Kodlama Üzerine Muhabbetler

Kodlama Üzerine Muhabbetler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Daha önce çokça duyduğum ama hiç nedir ne vardır diye bir kavram girdi hayatıma

PODCAST.

Abi nedir bu derseniz bildiğiniz ses kayıtları hiç bir özelliği yok. Özellik kaydın içinde ne yer aldığı.

Bir kaç hafta önce bir arkadaşım sayesinde duyduğum bir grup yazılımcının Podcast serisi(CodeFiction adları :) ) var adamlar artık 3. sezon falan kayıtlarındalar 2016 dan beri kayıt yapıyorlar.

Genelde haftada 1-2 toplaşıp konuşuyorlar. Konularda bir hafta önceden söyleniyor kaydın sonunda. 

Örnek olarak 1. bölümde .Net Core u ele almışlar sonra bir ara javascript sonra microservis

Adamlardan biri londrada biri isveçte çalışıyor bir kaçı tr de. Arada konuk alıyorlar ama öyle böyle konuk değil. Mesela trenyol CTO sunu aldılar bir ara.

Acayip geyik ve keyifli bir konu. Eminim hiç duymadığınız bilmediğiniz kavramlar duyacaksınız ve öğrenme ihtiyacı duyacaksınızda.

Eğer yazılım dünyasındaysanız bence durmayın hemen dinlemeye başlayın

Android için Google Podcast diye bir app var onu indirin CodeFiction diyince çıkıyor. Arkaplanda dinlenebiliyor durdurursanız falan daha sonra kaldığınız yerden devam ediyor ve seri olarak sıradakini çalıyor. Ben ancak arabada dinleme vakti bulduğum için sabah gelirken akşam giderken açıyorum yarımşar saat dinliyorum. Apple ın kendi uygulamasın da varmış ordanda dinlenebiliyormuş.

Bir gün bile durmayın resmen pişmanlık yaşıyorum ve şuana kadar araştırmam gereken öğrenmem ve benimsemem gereken 20 konu oldu ki toplam 8-9 bölüm dinledim :)

Anıl
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Akşam indirip dinleyeceğim. Umarım çok hızlı konuşmuyorlardır yoksa yarım yamalak İngilizcem yetmez;)

Teşekkürler.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Teşekkürler. Ben de başlayacağım. Umarım yararlı olur. 

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Ben İngilizce olarak düşünmüştüm fakat yanılmışım.

Türkçe ve verimli muhabbetler boş vakitlerde veya seyahat sırasında dinlemek faydalı. 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Insanları dinlemek yerine gerçekten bir discord kanalı kurularak böyle bir ortam yaratılabilir. 

Konuşan kişiler iyi adamlar mı onu dahi bilmiyoruz. Arada boş beleş şeyler konuşuyor dahi olabilirler.

O yüzden insanları dinlemektense kendi muhabbetimizi kurmayı yeğlerim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Güzel bir podcast de ben önereyim. 

https://devpod.org/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snncr
    snncr's avatar
    Banlanmış Üye
    Dişi

Öğrenmek istediğim ama öğrenmekten aynı zamanda bir o kadar korktuğum iş...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

cf genelde bayıyor. Laklak çok.Birazcik secici olmak dinlemek icin. 10 yayin yarımı güzel çıkıyor bence:)

Devpod direk nokta atisi, bence daha kaliteli kayitlara sahipler ama artik yok bildigim kadariyla.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Insanları dinlemek yerine gerçekten bir discord kanalı kurularak böyle bir ortam yaratılabilir. 

Konuşan kişiler iyi adamlar mı onu dahi bilmiyoruz. Arada boş beleş şeyler konuşuyor dahi olabilirler.

O yüzden insanları dinlemektense kendi muhabbetimizi kurmayı yeğlerim.

"Tanrı insana çok dinlesin az konuşsun diye iki kulak bir ağız vermiştir." @oinomaos dinlemiş beğenmiş tavsiye ediyor. Sen dinlememişsin önyargılarınla eleştiriyorsun. (dinlemediği, bilmediği şeyi nasıl eleştirebiliyorsa insan) 

Konuşan adamlar iyi adamlar mı diyorsun ? "Sen iyi adam mısın?" biz de onu bilmiyoruz.Hiç değilse bu adamlar 2016dan beri kayıt yapıyor. Sen onlara özenip öyle bir ortam kurmayı -yeğliyorsun- . 

Kurduğun zaman haber ver. Senin muhabbet ortamınada göz atarız.Ama @oinomaos 'un dinledim - beğendim demesi gibi olmaz haliyle. Arkadaş kendi yaptığı şeyi değil , beğenip faydasını gördüğü şeyi paylaşıyor. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Teşekkürler.

vatandaşa kafam girsin!..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Insanları dinlemek yerine

Konuşan kişiler iyi adamlar mı onu dahi bilmiyoruz. 

O yüzden insanları dinlemektense

İos ta bulamadım ama, konuşanlar insanmış en azından onu anlamış olduk

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 2694 Toplam Mesaj: 11
codefiction podcast