Kontratli Telefon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

merhaba

note 8 almayi dusunuyorum. bazi sitelerde cesitli operatorlerden kontratli cihaz alarak nakite cevirmek amacli cihaz satisi yapiliyor.

ben bu cihazlardan  alirsam ve sahis kontratinin geregi aylik odemesi gereken tutarlari odemediginde bu cihazla ilgili bir yaptirim varmidir?

cihaz kapanabilirmi, icra yoluyla borcun tahsilinde cihazi talep edilebilinirmi.

tesekkurler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

İlerde olması muhtemel bir olay cihazı kullanıma kapatabilirler

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Kontrat cihaz ile alakalı değil bildiğim kadarıyla. faturaya yazılmış miktar haciz dosyasına giriyor.  yani adam 5.000 tl ye almışsa bu borç karşılığında takip başlatıyorlar. telefon falan etkilenmez.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turkcell taksitler ödenmezse imei numarasını bloklatıyor.

Bknz 6. madde : https://s.turkcell.com.tr/DeviceDocumentLibrary/bireysel/Akilli-Telefon/bireysel-akilli/bireysel-abone-akilli-telefon-bilgilendirme-metni_v0.pdf

Adamlar cihazı satarken sözleşmeyi boşuna imzalatmıyor. Türk Telekom ve Vodafone'nunda sözleşmelerinde böyle bir madde olması lazım ancak onlar şuan için uygulamıyor veya ben duymadım.

mkyb tarafından 17/Eki/17 14:38 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Turkcell taksitler ödenmezse imei numarasını bloklatıyor.

Bknz 6. madde : https://s.turkcell.com.tr/DeviceDocumentLibrary/bireysel/Akilli-Telefon/bireysel-akilli/bireysel-abone-akilli-telefon-bilgilendirme-metni_v0.pdf

Adamlar cihazı satarken sözleşmeyi boşuna imzalatmıyor. Türk Telekom ve Vodafone'nunda sözleşmelerinde böyle bir madde olması lazım ancak onlar şuan için uygulamıyor veya ben duymadım.

Finansman Kredili Ödeme Tipi ile Cihaz bedelini ödemeyi tercih etmem halinde, teslim alacağım Cihazı kişisel olarak kullanacağımı, tüm kredi bedeli ödenene kadar üçüncü kişilere ivazlı veya ivazsız devir edemeyeceğimi, üst üste iki adet kredi ödemesini süresi içinde yerine getirmemem halinde, bu kredi bedelleri ödenene kadar Cihazın şebeke ile bağlantısının kesileceğini bildiğimi, böyle bir durumda TFŞ ve TURKCELL’den tazminat vesair herhangi bir talebimin olmayacağını, ayrıca, TFŞ ve TURKCELL’e yöneltilebilecek herhangi bir tazminat veya idari yaptırımın tarafıma rücu edileceğini bildiğimi,

peki bu madde diger operatorlerde de var ama uygulanmiyormu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sanırım kapanıyor

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 965 Toplam Mesaj: 6
kontrat note 8