Konum Kaydetme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Bir iş için whatsapp tan bana gelen konumları anlık kaydetmem gerekiyor. Mesela tıklayınca google maps gibi bir uygulamaya beni yönlendirip kaydet diycem ve kaydedecek. Hatta açıklama da eklenebilirse güzel olur. Yada gelen konumları otomatik kaydedecek bir program arayışı içindeyim. Yakın zamanda yüzlerce konum gönderilecek ve benim bunları kaydetmem gerek. Hatta harita üzerinden daha sonra erişebilmeliyim. Aksi takdirde manuel excel gibi bir yere kaydetmem gerekecek. Var mı bu iş için kullandığınız yazılımlar?   

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Web whatsap ile oturum açıp gelen konumları google maps ile açarsan kaydolurmu ki ?

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Zaten mecbur o şekilde açıp koordinat bilgilerini almayı düşünüyorum. Ama bu işin manuel kısmı. Koordinatları tıklayarak veya otomatik bir dosyaya kaydedecek bişi lazım.

Syntax error..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam ben şyle yapıyorum.Evin fotografını çekiyorum konum kaydetmeyi açık hale getiriyorum galeriye girdiğim zaman fotografın çekildii yeri gösteriyor.Ancak ben çok fazla konum atmadıgım için işimi görüyor.(emlak işi yapıyorum)..

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Hocam ben şyle yapıyorum.Evin fotografını çekiyorum konum kaydetmeyi açık hale getiriyorum galeriye girdiğim zaman fotografın çekildii yeri gösteriyor.Ancak ben çok fazla konum atmadıgım için işimi görüyor.(emlak işi yapıyorum)..

onun sebebi EXIF de bu koordinat bilgilerini saklamasi hocam.. Resmin orjinalligini bozmadan EXIF bilgilerini okuyan bir programla koordinatlari görebilirsin.

konu icin ise aklima söyle bir sey geliyor.. mesela linke basili tutup birlikte ac ciktiginda atiyorum microsoft onenote secilir, o da otomatik olarak notelara ekler.. böyle bir seyi deneyebilirsin, calisip calismayacagindan emin degiim tabi

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

konumları whatsapp üzerinden değil google maps üzerinden link ile paylaşırsa daha kolay olabilir google mapsta konum paylaşımı mevcut

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bombastik bir javascript yazarı bulup web whatsapp için chrome eklentisi yazdırıp konum bilgilerini kayıt ettirebilirsin. 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Bunu bir araştırayım..

Syntax error..
Toplam Hit: 1042 Toplam Mesaj: 8
harita konum