folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder KPSS Tercihleri Hakkında Bilgisi Olanlar

KPSS Tercihleri Hakkında Bilgisi Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebulmadi
    ebulmadi's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar benim KPSS tercihleri hakkında kafama takılan birşey var.Bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını esirgemesin. Ben 2 yıllık Biyomedikal cihaz teknolojisi mezunuyum.2006KPSS ye girdiğimde 1 tane biyomedikal teknikeri kadrosu vardı Trakya Üniversitesinde.Benim kafama takılan ben sadece Biyomedikal Teknikeri kadrosuna başvurabilirim.Bunların yan branşları falan yokmu acaba.benim bölümüm elektronik ve bilgi işlemi de kapsıyor.acaba biyomedikal teknikeri dışında farklı kadrolara tercih yapa bilir miyim? Eğer farklı yere tercih yapamazsam yandım.2008KPSS de yine 1yada 2 kadro olur kesin yerleşemem yine.Bu konuda bilgisi olanların düşüncelerini bekliyorum. :(:(:(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

tabiki başvurabilirsin. nitelik kodlarına göre kontrol edip tercihini yapabilirsin mesela senin niteliğin nedir.

erkek olmak, askerlikle alakası bulunmamak, herhangi bir önlisans okulundan mezun olmak, ehliyeti olmak vs. sen kendinde bulunan niteliklerin kodunu alıyorsun. tercih edeceğin kurum adının sağ tarafında kodlar var o kodlarla karşılaştırıp sana uyan hepsini yazabilirsin.

tabiki okuduğun alan bölüm niteliğinde memur alımı yapan kurum kadrolarını öncelikli tercih etmen daha yararına olur. ama senin bitirdiğin bölümün talebi azsa diger niteliklerine göre tercih yapabilirsin. umarım açıklayabilmişimdir.

///______________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebulmadi
    ebulmadi's avatar
    Erkek
    İnşallah dediğin gibidir Baron kardeş.Bu seneki 2008 KPSS de dediğin gibi yapacağım.Teşekkür ederim yardımın için.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

ebulmadi bunu yazdı:
    -----------------------------
    İnşallah dediğin gibidir Baron kardeş.Bu seneki 2008 KPSS de dediğin gibi yapacağım.Teşekkür ederim yardımın için.
    -----------------------------
    hocam için rahat olsun. senin dediğin gibi olsaydı herkesin şansı sıfıra kadar inerdi. ozaman düzlise mezunu olmak daha cazip olurdu ama öyle değil. "herhangi bir önlisans programından mezun olmak" dedimmi buna bütün önlisanslılar tercih edebilir demektir. diğer özellik/niteliklerinin de kodlarını alıp ona göre uygun olan yerleri tercih edebilirsin.

hele sınava girelim., sonuçlar açıklansın tercih zamanı gelsin ben sana yardımcı olurum.önemli olan yüksek puan almak ;)

///______________
Toplam Hit: 1019 Toplam Mesaj: 4