folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kredi Kartı İptal Etmek İsterken Ecel Terleri Dökmek

Kredi Kartı İptal Etmek İsterken Ecel Terleri Dökmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

selam müridler.

az önce başıma geldi cidden şaşırdım bu kadar uğraştıracaklarını sanmıyordum. bi akbank kredi kartım vardı. 2 yıldır üni, işsizlik derken bi türlü borcu bitmiyordu iyice tiksinmiştim karttan. geçenlerde maaş aldığım banka yüksek limitli bi kart gönderince bende elimde fazlalıkları tek tek iptal edeyim diye harekete geçtim. aradım 2-3 aktarmadan sonra ulaştım temsilciye. giriş süper nazik ve kibar bi bayan ile görüşmeye başladık. 

çok kısa ve net olarak kartı kapattıralım dedim. önce 100 tl chip para teklif etti. yükliyeyim al kullan dedi. istersen 6 ay sonra iptal edersin hiç kullanmazsın 100tl chip para kar kalır yanına diye teklifte bulundu. tabi ben haziran ayında kart aidatı geleceğini bilmiyorum sanki oradan öpecekler aynı hesaba gelecek. yok dedim saolun teklif güzel ama bana uymuyor. kızdı size uymayan cazip gelmeyen nedir diye sordu. 

açıkcası hem karttan kurtulmak istiyordum ben hemde böyle 100tl al bekle sonra tekrar yap filan dürüst bi davranış değil bana göre dedim. olur mu mis gibi 100 tl al yakıt yada başka yerde harca diye ısrar ediyor filan :F

neyse böyle böyle 15dk filan konuştuk her kelimemi 2. kez tek tek açıklamak zorunda kaldım en sonunda pes etti hatun. ama öyle bi u dönüşü görmedim ben. ses tonu bir anda telefonun diğer ucundan beni dövmeye başladı. morali acayip bozuldu ama anlam veremedim. iptal etmesem acaba prim mi alacaktı çözemedim. 

uzun lafın kısası adamlar kart verdikten sonra iptal etmemek için her türlü takla atıyorlar. biliyor ki bu kart elimde 6 ay kalsa illa harcama yaparım onun üzerine oynuyorlar. şimdi vakıf'ı arayıp bi tane de oradan iptal edecem bakalım orada ne olacak.

not: konu yeri uygun mu kestiremedim değilse mod ağbi sry :(

edit: vakıf daha zeki çıktı. annemin kızlık soyadı sistemde güncel değilmiş peh peh peh. birde 1 kuruş kart borcum varmış adamlara :F sırf bu yüzden şubeye gitmem lazım mk.

Mod not : Mod Abin kurban olsun sana :))  Ara bankayı kartımı kaybettim, yeni kart istemiyorum dersin olur biter ;)

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim de baya banka kartim var, kredi kartim da vardi bi tane univ zamaninda almistim ama suresi bitmis de kapattirmadim henuz :) tr ye gidince direk bankalara gidip tek tek kapattiracagim, tabi farkli subelerde olmasi sorun cikarir mi bilmiyorum yani bir de bosuna subeye de gitmek istemiyorum, diyecekler ki telefon ile halledin v.s.  Benim bahanem hazir, turkiye'ye yilda bir kere geliyorum ve kart ihtiyacim olmuyor, zaten yabanci kartlarim var dedim mi bi sey diyemezler her halde :)

senin durum da muhtemelen her kazandigi musteri icin bir para aliyordur hocam. Boylece musteri hizmetleri daha canla basla calisiyor.. Aslinda bu kadar seyle ugrastirmamak gerekiyor insanlari. Online islemlerde yok mu karti kapattir vs diye.. Benim isvicrede ilk hesap actigimda debit kredi karti tanimlanmis, ben telefon ile gorustugumde kapattirildigini saniyordum ama meger kapatilmamis sonra baktim 50 fr. yillik ucret gelmis, mail attim sadece site uzerinden baktim kapatmislar ve o ucreti de silmisler.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

kartımı kaybettim acilen iptalini istiyorum de

iptal edecek, sonra diyeceksin yenisini istemiyorum, yollasalar bile almayacaksın, kırıp atacaksın, aktif etmeyeceksin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

ben genelde ne derseniz ikna olmayacagım kartımı iptal edin , işim var ugrasamıcam diyorum ,

tabi bi kaç gün sonra tekrar arıyolar, aynı muhabbetlerle halediyorum

le le le sakine
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

selam müridler.

az önce başıma geldi cidden şaşırdım bu kadar uğraştıracaklarını sanmıyordum. bi akbank kredi kartım vardı. 2 yıldır üni, işsizlik derken bi türlü borcu bitmiyordu iyice tiksinmiştim karttan. geçenlerde maaş aldığım banka yüksek limitli bi kart gönderince bende elimde fazlalıkları tek tek iptal edeyim diye harekete geçtim. aradım 2-3 aktarmadan sonra ulaştım temsilciye. giriş süper nazik ve kibar bi bayan ile görüşmeye başladık. 

çok kısa ve net olarak kartı kapattıralım dedim. önce 100 tl chip para teklif etti. yükliyeyim al kullan dedi. istersen 6 ay sonra iptal edersin hiç kullanmazsın 100tl chip para kar kalır yanına diye teklifte bulundu. tabi ben haziran ayında kart aidatı geleceğini bilmiyorum sanki oradan öpecekler aynı hesaba gelecek. yok dedim saolun teklif güzel ama bana uymuyor. kızdı size uymayan cazip gelmeyen nedir diye sordu. 

açıkcası hem karttan kurtulmak istiyordum ben hemde böyle 100tl al bekle sonra tekrar yap filan dürüst bi davranış değil bana göre dedim. olur mu mis gibi 100 tl al yakıt yada başka yerde harca diye ısrar ediyor filan :F

neyse böyle böyle 15dk filan konuştuk her kelimemi 2. kez tek tek açıklamak zorunda kaldım en sonunda pes etti hatun. ama öyle bi u dönüşü görmedim ben. ses tonu bir anda telefonun diğer ucundan beni dövmeye başladı. morali acayip bozuldu ama anlam veremedim. iptal etmesem acaba prim mi alacaktı çözemedim. 

uzun lafın kısası adamlar kart verdikten sonra iptal etmemek için her türlü takla atıyorlar. biliyor ki bu kart elimde 6 ay kalsa illa harcama yaparım onun üzerine oynuyorlar. şimdi vakıf'ı arayıp bi tane de oradan iptal edecem bakalım orada ne olacak.

edit: vakıf daha zeki çıktı. annemin kızlık soyadı sistemde güncel değilmiş peh peh peh. birde 1 kuruş kart borcum varmış adamlara :F sırf bu yüzden şubeye gitmem lazım mk.

Mod not : Mod Abin kurban olsun sana :))  Ara bankayı kartımı kaybettim, yeni kart istemiyorum dersin olur biter ;)

sen kaşınmışın bak mod not düşmüş kısayolu :D

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

aynıları hsbc kartımda başıma geldi yok chip para anlaşmalı yerlerde harcayın baktınız olmadı 6 ay sonra tekrar kapatın falan 1 saat boyunca ikna etmeye çalıştı en sonunda kadını azarlamak zorunda kaldım ve iptal ettirdim yalnız iptal ettirdikten sonra bankadan yazılı onay alman lazım şu kredi kartının borcu yoktur gibisinden ileride sorun çıkartabılıyorlar , bu arada akbank ve diğer bankaların bildiğim kadarıyla kart aidati kaldırılmıştı.

Ignorance is bliss.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

Halk ve Ziraat de vardı aradım sorunsuz kapattılar.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

bankacılık, mafyacılığın devlet kontrolü altında resmiyete dökülmüş halidir ve dünyanın en .. kurumlarıdır

(zamanında kısa süre de olsa bankada çalışmış ve neyin ne olduğunu görmüş biri olarak söylüyorum )

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

selam müridler.

sen kaşınmışın bak mod not düşmüş kısayolu :D

hiç sorma hacı dayı insanlara öyle hemen sert çıkamıyorum hatunu kırmıyım dedim epey zorladı.

birde şöyle bi not düştü kadın 2-3 kez tekrar etti hala. bak chip veriyoruz fırsat veriyoruz kabul etmeyip kartı kapattırdın diyelim. ileride tekrar bizimle çalışmaya karar verirsen banka bu durumu göz önüne alır dedi. yani şimdi kapatırsan bi daha vermeyiz demeye getirdi hatun :F

@unbalanced 

benim vakıf kartıda aynı senin gibi yenileme geldi 2-3 kez şubeye gittim çok yoğundu beklemedim sonra bi baktım üstünden 1 yıldan fazla süre geçmiş. mh ile konuşurken hiç uyuz etmedim bide o kartın peşine düşmek zorunda kalırım diye -_- yalnız kartın son borcunu yatırırken özellikle 5 lira fazla yatırmıştım hatırlıyorum 1 kuruş borcun var demesi uyuz etti.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Hocam oradaki kadının günahı yok. Banka senin bu ince düşündüğün gibi düşünmüyor. Israrlı ol, kendinden emin git, üstelemelere karşı net cevaplar ver -şey, ee, ııı öyle mi- tarzında konuşma işin kısa sürede hallolur. Bugün bir markette bile kasiyerlere bu kampanya ürünleri kasaya koyacak günde şu kadar satacaksın diyorlar. Geçen yazık bir tanesi sıradaki herkese nabza göre şerbet verip neredeyse yalvarıyordu şunu da ekleyelim mi satmamız lazım vs. diye. Bankalarda da vaziyet budur tahminimce.

Sen o kişinin alacağı primi düşünürken bankanın sana vereceği zararı hesapla. Bir daha aklına o kişinin durumu  bile gelmez. Banka borcun oldu mu 10 lira için bile gözünü kırpmaz, sana acımaz. Sen neden acıyorsun?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Okuyorum bi süredir bu tarz konular açılıyor forumda hep , şansınızmı yok nedir bilmiyorum. Benim başıma kesinlikle böyle birşey gelmedi bankalarla ilgili başıma gelmiş tek terslik atm nin para yutmasıdır. Sanırım 1 ay önce kredi kartını iptal et dedim telefonda tamam beyfendi dedi GARANTİ BANKASI iptal ettiler bilmem ne gününe kadar iptal olacak dedi 2 3 gün verdi işte ileri tarih baktım iptalle ilgili mail de gelmiş son ekstrede gelmiş ki borcum hiç yoktu o karta zaten. Sizin şansınıza herhalde anlayamıyorum yada siktir çekmeyi bilmiyorsunuz "pazarlamacı ağızlı müşteri hizmetlerine" yaşınız genç ses tonunuz vurgularınız ikna olabilir gibi geliyor onlara ısrar ediyorlar.

2015 yazındada aradı denizbank 28 bin küsür komik olan küsürüde var kredi çıkmış bana dedim 35bin veriyorsan alayım yok dedi bu kadar çıkmış işte bilmem ne kredi kartıda vereyim ordan bakiye makiye aktarırız odur budur şudur avans para falan 35 i buluruz gibilerinden konuştu konuştu dedim kaybol istemiyorum. Ayarlamış bu 35 bini Belki 100 kere işyerimi aramış hiçbirinde bende yokmuşum zaten ilk başta verseydi alacaktım kaybetti şansını.

Aynı şekil vodafone cep hattımda taahhütüm bitti diye sürekli 0850 li bir numara arıyor açtım vodafone bık bık bık işte yeni bi pakete geçirecek beni kendince dedim yok öyle birşey güle güle tamam beyfendi dedi kapattı gitti ırım kırım nezaket göstersem 2 saat ısrar edicek bana onlar uzmanlaşmış bu konuda siktir çekmezsen ( direk siktir git deyin demiyorum tam anlatamıyorum burda vurgulama vs.. işte ) ısrarcı olurlar.

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1261 Toplam Mesaj: 11
kredi kartı iptali