Kredi Kartı Taksitiyle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

Arkadaşlar konuyu bir örnekle vermek istiyorum

fiyatı 600 tl olan bir cihaz var. Bu cihazı 6 ay taksitle 100 tl ödeyerek alabiliyorum. Axess ile
     merak ettiğim bir konu var. 6 ay uzun sürer. 6 ay beklemek yerine bankaya 300 tl kredi kartına yatırırsam, 6 aylık süre 3 aya düşer mi ? farz misal cihazı ocak ayında aldığımı varsayıyorum. 6 ay sonra haziran ayında taksitler bitecek.  bunu yapmak yerine ocak ayında kredi kart kesiminde 300 tl yatırırsam, 6 olan taksit 3 e iner mi ? yani süre nisan ayında mı sona erer  ?

bir arkadaşa sordum. garanti bank böyle yapıyormuş dedi.. yatırdığım 300 tl yi  direkt tahsil edip, taksitleri de azaltıyormuş.

ama benim bildiğime göre eğer 600 tl bile yatırırsam, mecburi süre 6 ay boyunca her ay 100 tl yi anaparadan kesecek..

doğru olan nedir ?

Not : 3 taksite bölersem her ay 200 ödeyemem.. sadece şuanda 300 tl mevcut

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

600 lirayı 6 taksit yaptın diyelim 100 100 ödersin bi ay 100 ödemem lazım ama 200 ödemek istiyorum falan öyle

bir durum malesef yok diye biliyorum ama ürünü aldın elinde 300 var... geriye kalan 300 lirayı taksite bölebiliyorsun

he bide şöyle bir durum var elinde 200 lira geçti bi ay diyelim parayı yerim diye korkuyosan o ay borcunu öde kartına

100 lira fazla yatır onu elleme zamanı gelince diğer taksik zamanı ordan bi önceki aydan fazla kalan parayı çeker diğer

ay 100 lira eksik ödemiş olursun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

yani karta 600 tl bile yatırsam 6 ay boyunca otomatik her ay 100 tl  mahsup edilecek.

bu anlamda taksitler sonra ermiyor demek..

cevap için teşekür ederim yunusdogan

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

300 ünü peşiin öde geri kalan 300 ü 3 e yada 6 ya bölsünler ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

ben garanti kullaniyorum kardesim, butun islemlerimi online yapiyorum. benim bildigim yok oyle birsey. Varsa bile, oyle bir opsiyon hicbir yerde gormedim, telefonla arayip duzenlettirilebiliyor belki de.

benim de yaptigim surekli birsey var ki, (verdigin ornekten yola cikarak) kredi kartina 300 lirayi atarim, taksitleri 3 ay boyunca kendi oder ordan. 4.ay taksitlere baslarim, 3 ay taksit  oderim. durum bu.

neye yarar? 

1. elindeki parayi harcama olasiligini bitirir.

2. aylik kredi karti limitinde dusus olmaz.

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

300 odersen hesabın artı bakiyeye çıkar yani 100 tl dönem borcun kesilir geriye 200 kalır hesapta diğer 2 ay borç odemezsin yani düşündüğün şeyi yapabilirsin 300 yatirirsan 3 ay taksit odemezsin

edit:zaten yazmışlar taksit geriye gelmez düzenli ekstren gelir her ay haziranda biter

Tnrsk tarafından 05/Mar/13 12:23 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam kullandığın kart ile 3 ay boyunca yapacağın tek alışveriş bu ise dediğin şekilde olur. yani nasıl olur;

600 TL yi 6 taksit çektirirsin, ilk ay 300 TL yatırırsan kredi kartında +200 olur. bir sonraki ay harcama yapmazsan +200 den 100 daha düşer +100 kalır, 3. ay da aynı şekilde kalan 100 TL düşer, sonrasında 100 TL olarak ekstre borcu gelmeye başlar. Ama dediğim gibi 3 ay içinde başka herhangi bir harcama yapmaman gerekir. yaparsan o artı paradan düşer yine aynı şekilde.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

zamanından önce ödeme fazla ödeme yaparsan sadece limitin artar onun dışında bi değişiklik olmaz :) bankayı arayıp diyeceksin 3 taksiti 1 yapıp sonraki ekstrene yansıtacaksın.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

zamanından önce ödeme fazla ödeme yaparsan sadece limitin artar onun dışında bi değişiklik olmaz :) bankayı arayıp diyeceksin 3 taksiti 1 yapıp sonraki ekstrene yansıtacaksın.

ya amkdum parası havaya mı gidicek arkadaşım fazla para yatırma demişin töbe töbe

fazla para yatırırsan hem limitin artar hemde bidahaki ay ekstre borcundan o fazla para düşülür

misal 12 taksit var aylık 100 tl sen 1200 tl yatırırsan 12 ay boyunca sana aylık olarak ekstre gelir ekstrede şöyle yazar

dönem borcu:100 tl

ödenmesi gereken:0 tl

gibi bişey yazar 12 ay bişey ödemezsin alışveriş yapmazsan

Toplam Hit: 1035 Toplam Mesaj: 9