Kuğu Yavrusu Nereden Bulabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhaba

resimdeki gibi bi ördeğim var, kız arkadaşıma almıştım alıp götürecek 1/2 güne ama çok sevdim hayvanı. sonra bakayım derken kuğuları gördüm ve daha çok sevdim, kuğu almak beslemek istiyorum lakin sadece sahibindende buldum onun da çiftine 5000TL istiyolar. kuğu civcivi nereden bulurum ? pazarda mazarda köylerde var mıdır? ankaradayım şu an burda nereye bakmamı önerirsiniz ?

moda not : abi biliyorum bilişim forumu da bunu soracak başka yerim yok, ama silersen de canın sağolsun

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

öncelikle kuğu zaten özel bir havyan o yüzden köylerde pazarlarda bulamazsın maalesef. Bırak kuğuyu mevsimi değilken hindi bibisi bile bulamıyorsun (bibi = yavru hindi )
    5000tl'de çok demiş adam.
    Ayrıca bende köylüyüm biliyorum az biraz. Bu hayvanın en az büyük bir leğen kadar suya ve karıştıracağı çamura ihtiyacı var. TAvuk gibi sal bahçeye otlasın olmaz. Su olması şart , çamur olması şart.

Birde araştır bu dediğimi sonra "neden öldü bu" deme. Bizde ördeklere ve bibilere ------- civcivlere değil ama-------  doğduklarında 1  adet tane karabiber (yuvarlak) olanından yutturuyoruz. Ölme oranları azalıyor. Bende annemden babamdan öğrendim bu bilgiyi. Araştır ama :)

Birde bak burasıda önemli. Eğer alabiliyorsan 2 tane al gece uyurken ortam ne kadar sıcak olursa olsun bu hayvanlar birbirlerine ilişip öyle uyuyorlar hem yalnızlık çekmez kendi aralarında muhabbet filan ederler :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Hocam yorumumu yanlış anlamazsın umarım. Ancak kafese koyup uçmasını engellediğimiz, öttüğü zaman ötmesin diye üstünü örttüğümüz muhabbet kuşlarını bi düşün derim. Hayvanın en doğal hakkı olan konuşmayı ve uçmayı elinden aldığımız yetmiyormuş gibi doğada güzel güzel yaşayan hayvanları da ''evcilleştirmek'' adı altında hapsetmenin bir manası yok gibi geliyor bana. Lütfen mesajımı eleştiri olarak almayın. Sadece bir yakarış benimkisi

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Mutubilir bunu yazdı

Hocam yorumumu yanlış anlamazsın umarım. Ancak kafese koyup uçmasını engellediğimiz, öttüğü zaman ötmesin diye üstünü örttüğümüz muhabbet kuşlarını bi düşün derim. Hayvanın en doğal hakkı olan konuşmayı ve uçmayı elinden aldığımız yetmiyormuş gibi doğada güzel güzel yaşayan hayvanları da ''evcilleştirmek'' adı altında hapsetmenin bir manası yok gibi geliyor bana. Lütfen mesajımı eleştiri olarak almayın. Sadece bir yakarış benimkisi

yok abi ne hapsetmesi yav, köyde besliycem, köy rizede. bolca su var, iklimi ılıman. geniş gölümsü bişey yapıcam, her taraf akarsu zaten. baktığım gördüğüm kadarıyla kuğuların yaşayabileceği bi yer gibi geldi. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Mutubilir bunu yazdı

yok abi ne hapsetmesi yav, köyde besliycem, köy rizede. bolca su var, iklimi ılıman. geniş gölümsü bişey yapıcam, her taraf akarsu zaten. baktığım gördüğüm kadarıyla kuğuların yaşayabileceği bi yer gibi geldi. 

kurda kuşa dikkat et aman hocam. Annem anlatıyor istanbulun içinde yeşilbayır köyünde zamanında kuzuyu kartalın kaptığını gözüyle görmüş. Rizede şahin falan valla ham yaparlar senin kuğuyu.

Birde soru : yavrusu tipsiz şekilsiz bir şey. Neresini beğendin onun :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

geçende tem de gidiyorum. üç tane orsssspuuu çocuğu baktım güzelim köpeği yol kenarına bırakıyorlar. gittim yapıştım tepelerine tem de çektim arabayı ceza meza umrumda değil nevrim döndü. napıyosun diye yapıştım piçler toplandılar beni dövcekler. geçirdim iksiini yere diğeri ağlamaya başladı. ağlayan 25 30 lu yaşlarda başladı anlatmaya.

sevgilisine almış

sevgiliside kabul etmiş

sonra ayrılmışlar

orospuda gitmiş sokağa atmış köpeği

bu orospu çocuklarıda köpeği tem e terk etmişler.

hocam sizi tenzih ederek söylüyorum. bir hayvan deyip geçmeyin onların duyguları var onlarda sever üzülür.  lütfen bu konuda duyarlı olun. lafım tüm dostlarıma müritlere. ama biliyorum tbt müridi akıllıdır medenidir dürüsttür aramızdan bu tarz insanlar çıkmaz.

umarım aradığını bulursun ve alacağın canlıda mutlu mesut yaşamının sonuna kadar siiznle kalır karşılıklı birbirinizi mutlu edersiniz.

ExpirE tarafından 25/Haz/18 13:52 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Mutubilir bunu yazdı

Teşekkürler hocam duyarlılığın ve nazik cevabın için. İçimi rahatlattın bir nebze. Bulursun umarım :)

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Al hocam yumurtlat. Cücüklerden isterim bende. Eti yeniyor mu peki bunların?

ZzZzZzZ...!
Toplam Hit: 1332 Toplam Mesaj: 9
kuğu cygnet ördek