folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Kulaklığın Mikrofonunun Kullanabilme Windows 10

Kulaklığın Mikrofonunun Kullanabilme Windows 10

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar Discord ve diğer programlarda ses ile iletişim sağlarken notebookun kamerasının mikrofonu ile iletişim sağlıyor ayarlardan baktığım kadarıyla da herhangi bir şey bulamadım. anakartta 2 giriş var mikrofn ve kulaklık olmak üzere.

önceki bilgisayarımda aynı kulaklık ile aynı programda bu sorunu yaşamıyordum.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

https://www.aliexpress.com/item/32832794051.html

bunun gibi birşey alman lazım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

DC da ses ve görüntü ayarlarında ses giriş çıkışı diye görnmüyor mu? Windows sağ alttaki ses ayarında kulaklığın görünüyorsa dc da da ayarlanabilmesi gerekiyor.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Tam benimde aradığım konu Cuma günü BİM'den kablosuz kulaklık aldım. Telefonda sorunsuz mikrofonlu konuşabiliyorum fakat Windows 10da tüm ayarları da kulaklıktan gelecek şekilde ayarlayınca olmuyor maalesef. Bir de yukarıdaki arkadaş ürün vermiş ama benim laptopta tek giriş yeri var 

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

DC da ses ve görüntü ayarlarında ses giriş çıkışı diye görnmüyor mu? Windows sağ alttaki ses ayarında kulaklığın görünüyorsa dc da da ayarlanabilmesi gerekiyor.

hayır hocam telefon için kullandığım kulaklık bu . 

DC de sadece Mikrofon Realtek R Audio gözüküyor

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 707 Toplam Mesaj: 5
mikrofon sorunu windows 10