Kurgu-Tasarım Makinesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Selam dostlar,

Bir kardeşimizin kısıtlı imkanlarla aşağıdaki programları çalıştıracağı bir makineye ihtiyacı var. IMAC mi yoksa apple laptop mı yoksa normal bir masaüstü makine toplamak mı işini görür?

Grafik-tasarım, animasyon, kurgu işleri için nasıl bir yol izlemek mantıklı olur sizce?

Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Final Cut Pro, Apple Motion, Adobe Audiotion

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

wörk siteyşın..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

IMAC

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

selam hocam :)

sana bir alternatif daha sunayim; mac mini.. sebeplerini söyleyim ve sonra imac'i de listeye ekleyeyim..

mac mini cok bilinmeyen bir cihaz, ben eski calistigim firmada ios gelistirmeyi mac mini ile yapiyordum, tabi cok performans beklentimiz yoktu.. 

Simdi mac mininin özellikleri ve fiyati

. 

mac mini monitörle birlikte gelmiyor, bu aradaki farkla kendine istedigin sekilde bir monitör alabilirsin. 

Senin icin kapasitede de önemliyse imac önde cünkü 1 tb kapasite sunuyor.. 

grafik islemesinde ram, cpu ve gpu (kullanilacaksa) cok önemli (tabi diskin ssd olmasi sart). Ayrica yüksek cözünürlüklü bir de monitör sart. Apple 5k monitör cikarmis, artik nasildir bilemiyorum :)

ilk baslarda mac mini bana mantikli gelmisti ancak aradaki farki düsünüp 5k bir monitörü + 1 tb fusion disk almak daha mantikli geliyor.

Türkiye'deki fiyatlar hakkinda fikrim yok.. 

Eger fiyatlar cok pahaliysa o zaman kendiniz bir windows makine toplayabilirsiniz. Yukarida yazdiklarim i5 makineler, elbette i7 tavsiye ediyorum, onlar da yeni cikti (sanirim henüz satilmiyor) ama onlarin fiyati baya pahali olacak. 

Ilk cümlenden anladigim kadariyla alacak arkadasin bütcesi cok fazla degil o yüzden toplayacaginiz windows makine daha uygun fiyata gelecektir.

ben macbook pro ve normal desktop bilgisayar kullaniyorum evde. Yazilim gelistirirken desktop kullaniyorum, diger isler icin macbook daha pratik geliyor bana. Ancak laptobu degistirirsem mac almayi düsünmüyorum. Evet kaliteli ürünler satiyorlar, yazilim alaninda ellerine su dökecek firma pek yok, teknik destegi de harika ancak bazi seyleri sikintili. Mesela ürünleri cok pahaliya satiyorlar ve pek bir yenilik getir(e)miyorlar.. Ayrica en nefret ettigim sey de adaptörü.Bilgisayara baglanan kablosu cok ince cok cabuk hasar görüyor. 3 ya da 4 kere yeni adaptör satin aldim.. Adaptörü de acamiyorsun dogru dürüst ve kirildigi yerler hep uc yerler.. Kasitli olarak yapiyorlar ve seni yeni bir ürün almaya zorluyorlar

Benzer sebeplerden dolayi artik iphone da almayi düsünmüyorum. Belli bir pil kapasitesinden sonra islemci hizini düsürüyor sebep olarak da telefonu korumakmis.. Tabi iyice yavaslayan telefonu insanlar da degistirmek istiyor.. Böyle bir politikalarindan dolayi apple ürünlerine artik sicak bakmiyorum.

Gece gece fazla yazdim belki ama umarim faydasi olur seciminizde.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

selam hocam :)

sana bir alternatif daha sunayim; mac mini.. sebeplerini söyleyim ve sonra imac'i de listeye ekleyeyim..

mac mini cok bilinmeyen bir cihaz, ben eski calistigim firmada ios gelistirmeyi mac mini ile yapiyordum, tabi cok performans beklentimiz yoktu.. 

Simdi mac mininin özellikleri ve fiyati

. 

mac mini monitörle birlikte gelmiyor, bu aradaki farkla kendine istedigin sekilde bir monitör alabilirsin. 

Senin icin kapasitede de önemliyse imac önde cünkü 1 tb kapasite sunuyor.. 

grafik islemesinde ram, cpu ve gpu (kullanilacaksa) cok önemli (tabi diskin ssd olmasi sart). Ayrica yüksek cözünürlüklü bir de monitör sart. Apple 5k monitör cikarmis, artik nasildir bilemiyorum :)

ilk baslarda mac mini bana mantikli gelmisti ancak aradaki farki düsünüp 5k bir monitörü + 1 tb fusion disk almak daha mantikli geliyor.

Türkiye'deki fiyatlar hakkinda fikrim yok.. 

Eger fiyatlar cok pahaliysa o zaman kendiniz bir windows makine toplayabilirsiniz. Yukarida yazdiklarim i5 makineler, elbette i7 tavsiye ediyorum, onlar da yeni cikti (sanirim henüz satilmiyor) ama onlarin fiyati baya pahali olacak. 

Ilk cümlenden anladigim kadariyla alacak arkadasin bütcesi cok fazla degil o yüzden toplayacaginiz windows makine daha uygun fiyata gelecektir.

ben macbook pro ve normal desktop bilgisayar kullaniyorum evde. Yazilim gelistirirken desktop kullaniyorum, diger isler icin macbook daha pratik geliyor bana. Ancak laptobu degistirirsem mac almayi düsünmüyorum. Evet kaliteli ürünler satiyorlar, yazilim alaninda ellerine su dökecek firma pek yok, teknik destegi de harika ancak bazi seyleri sikintili. Mesela ürünleri cok pahaliya satiyorlar ve pek bir yenilik getir(e)miyorlar.. Ayrica en nefret ettigim sey de adaptörü.Bilgisayara baglanan kablosu cok ince cok cabuk hasar görüyor. 3 ya da 4 kere yeni adaptör satin aldim.. Adaptörü de acamiyorsun dogru dürüst ve kirildigi yerler hep uc yerler.. Kasitli olarak yapiyorlar ve seni yeni bir ürün almaya zorluyorlar

Benzer sebeplerden dolayi artik iphone da almayi düsünmüyorum. Belli bir pil kapasitesinden sonra islemci hizini düsürüyor sebep olarak da telefonu korumakmis.. Tabi iyice yavaslayan telefonu insanlar da degistirmek istiyor.. Böyle bir politikalarindan dolayi apple ürünlerine artik sicak bakmiyorum.

Gece gece fazla yazdim belki ama umarim faydasi olur seciminizde.

Şikayet et butonuna basasım geldi hocam. Bu kadar da detaylı açıklanmaz ki :)

Bu denli açıklama için çok teşekkür ederim. Sanırım işin teknik kısmını göz önünde bulundurarak kardeşimizi normal bir pc toplamaya yönlendireceğim. 

Workstation parça upgrade i konusunda sıkıntı olabilir diye düşünüyorum @ltcelik hocam.

rappermcs tarafından 27/Eyl/19 09:30 tarihinde düzenlenmiştir

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 1390 Toplam Mesaj: 5
grafik tasarım kurgu adobe