Kurulum Hakkinda...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    multiyano
    multiyano's avatar
    Erkek

arkadaslar format ve drevir bilgim pekyok drevir nedir pc nin neyinin drevirlarini bulacam ve tanitacam nasil tanitiliyor yardimci olursaniz sevinirim format atip kurmaya calisacam bide suan vista kullaniyorum buna format atip xp kuracam ama xpcd si haricinde bende hicbisekilde cd yok ilkkez yapacak olan biri icin anlayabilecegim sekilde yardimci ve anlatabilecek kardesim varmi acaba

benim laptopun ozellikleri bu pcnin uzerinde yazdigi gibi yaziyorum arkadaslar beles oldugu icin pc ozellikleri biraz giytirik gibi :)

ACER

1.extense 5220

2.1.86 GHz 533 MHz fsb 1 mb l2 cache

3.15.4 wxga acer crystal brite lcd

4.upto 64 mb mobil intel

5.memory ram 1526 diyor suan

6.80 gb hdd dvd super multi dl

7.802 11b/g wlan

imza
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezoo
    sezoo's avatar
    Erkek

http://www.acer.com.tr/acer/service.do?LanguageISOCtxParam=tr&ctx2.c2att1=26&CountryISOCtxParam=TR&ctx1.att21k=1&CRC=1124456047

burdan pc modelini seçip driveları indir kur.

Dövme Yapılır Mekan ANTALYA-ALANYA
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek

Öncelikle XP yüklemek için üç değişik yüklemeden biri seçilmelidir.

Yeni yükleme: Bu yükleme seçeneği, kurulduğu bölümde bulunan önceki Windows sürümünü bütünüyle kaldırıp o bölümdeki diğer tüm dosyaları silerek XP'nin bütünüyle yeni bir kurulumunu yapar.

Windows sürümünü yükseltmek: Önceki Windows işletim sistemlerinden birisi sisteminizde kurulu durumda ise bunu XP ye yükseltebilirsiniz. Bu durumda Kur programı, birçok kullanıcı ayarını ve yüklü programları korur ve aygıt sürücülerini Windows XP uyumlu sürümlerine yükseltmeye çalışır.

Birden çok işletim sistemi yükleme: Bu seçeneği, Windows'un varolan kopyasını da korumak istiyorsanız kullanın.
    Kur tamamlandığında, bilgisayarın her açılışında, hangi işletim sisteminin açılacağını seçebilirsiniz.
    Bu seçenekte yeni sürümün ayrı bir disk bölümüne yüklenmesi tavsiye edilir.

Not: Bu yükleme seçenekleri mevcut sisteminizde bir işletim sistemi yüklü ise karşınıza çıkacaktır.
    Eğer ki yüklemeye başladığınızda sisteminizde işletim sistemi yok ise bu durumda mecburen Yeni kurulum yapmalısınız.
    Ben burada yeni yüklemenin nasıl yapılacağını anlatacağım. Diğer yükleme yöntemlerinde de pek fark yoktur.
    Kur programının  yörüngelerini izleyerek diğer yöntemleri de benzer şekilde kullanabilirsiniz.

Not 2: Hangi  yöntemini kullanırsanız kullanın, önemli dosyalarınızı ve tahribat.com kısayolunun yedeğini almayı sakın unutmayın

Kuruluma başlamadan önce sisteminizin BIOS ayarlarından bilgisayarın açılışı sırasındaki
    önyükleme sırasını belirlemeniz gerekiyor. ilk önce cd-rom sonrasında sabit disk yapmamız gerekiyor
    Bunun için:
    Genelde delete f2 ve tuşlarıyla bios ayarlarına erişilir(eişim yapamadığınız takdirde f1-f12 kısmında gerekirse piano çalın mutlaka erişim yaparsınız)eriştikten sonra advanced cmos features ten boot device bölümüne girip;
    First boot device  =cd rom
    Second boot device =Hard disk olarak ayarlayıp f10 (kaydet) diyerek çıkıyoruz.

Bu sayade bilgisayara açılırken ön yükleme sırasında cdromu okutmuş oluyoruz ve format işlemine başlıyoruz.
    Bilgisayarımız yeniden başlatılıyor ve bir süre sonra Cd'den önyükleme yapmak için bir tuşa basın diye uyarı veriyor herhangi bir tuşa basarak kurulumu başlatıyoruz.
    Bir süre cd bilgisayara gerekli dosyaları kopyalayacak ve 3 seçenekli bir uyarı gelecek

1.seçenek Windows xp yi şimdi kurmak için enter tuşuna basın
    2.seçenek Kurtarma konsolu oluştararak windows onarmak(XP yüklemeniz bozulduğunda kullanmanız gereken seçenektir)
    3.seçenek ise kurulumu sonlandıran seçenektir

Biz Windows xp yi şimdi kurmak için enter tuşuna basın'ı seçeceğiz ve kurulum devam edecek
    Hemen arkasından gelen Lisans Anlaşmasını da okuyup(okumanıza gerek yoktur) F8 tuşu ile kabul ettikten sonra disk bölümleme bölümüne geçip isteğimize göre harddiskimizi böleceğiz.
    Bunun içinse;
    Gene 3 seçenekli bölüm gelecek tavsiyem harddiskinizi 2 ye bölmenizdir.
    Bu sayede 2.bölümünüze önemli verilerinizi atıp bir sonraki format sırasında dosyalarınızın silinmesini engelleyebilirsiniz

İlk seçenek:Varolan disk bölümüne kurulum yapmak için(Tek yerel sürücü)Enter kuruluma devam eder.

2.secenek: Çoklu yerel disk C,D,E Gibi c tuşu ile bölüm oluşturursunuz

3.Seçenek  ise: Daha önceden bulunan diskinizi silmek içindir bunun için D tuşuna bastıktan sonra
    L tuşuna ve enter'a  basmanız gerekecetir.

Bu bölümden sonra karşımıza NTFS ve FAT sistemlerinden birini  seçmemiz gerekecek önerim NTFS'dir.

NTFS ve FAT dosya sistemi.
    FAT dosya sistemi MS-DOS işletim sisteminden beri kullanılmakta olan basit bir dosya sistemidir.
    NTFS dosya sisteminin FAT dosya sistemine göre oldukça önemli avantajları vardır.
    Örneğin;dosya ve dizinlerinizi şifreleyerek kullanmak,bilgisayarınızı kullanan sizden başkaları varsa
    ya da ağdan bağlanan diğer pc lere çok ayrıntılı güvenlik denetimleri yapmak NTFS dosya sisteminin avantajlarındandır.
    Bunların yanında verilerin daha sağlıklı ve güvende olması konusunda FAT a göre çok daha iyidir.
    Ancak; NTFS dosya sistemi kullanılan disk bölümlerine Windows 95/98/Me gibi işletim sistemlerinden
    ya da bunlara ait disketler ile açılmış sistemlerden doğrudan erişim mümkün değildir.
    Bunun yanında, ağdan erişim için böyle bir sorun yoktur.
    Hatta, yukarıda bahsedildiği gibi ağdan erişim söz konusu olduğunda NTFS, FAT e göre çok daha avantajlıdır.

Seçiminizi yaptıktan sonra kurulum devam edecek ve şifre ve tarih saat ayarları gelecek gerekli ayarları yapıp ileri komutuyla kuruluma devam ediyoruz kurulum devam ediyor ve bitince sisteminiz yeniden başlatılıyor.
    Bu sırada bilgisayarınız kapanıp açılırken kesinlikle Cd'den önyükleme yapmak için bir tuşa basın uyarısını DİKKATE ALMIYORUZ aldığımız takdirde hersey en başa döner.
    Unutmayın bunun için hiç bir tuşa basmadan oturumun açılmasını bekliyoruz oturum açılınca gerekli ayarları yapıyoruz.
    Kullanıcı adı seçimi,Ms kayıt İnternet bağlantı gibi Ms kayıt bölümüne hayır diyerek İnternet bağlantı kontolunu ise atlayarak geçiyoruz.Sonrasında gerekli sürücülerini ve istediğiniz programları yükleyebilirsiniz.
    Hepsi bu kadar umarım yardımcı olmuşumdur siz değerli TAHRİBAT Mürid ve Müridelerine saygılarımla fifsonic.

Ayrıca bu konuda ve diğer pc problemleri için fifsonic@hotmail.com msn hesabından bana ulaşabilirsiniz

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    multiyano
    multiyano's avatar
    Erkek

hay allah razi olsun kardes  guzel bi anlatim sekli bide sunu sormak istiyorum

drevir sitesini girdim ama bi .bok anlamadim ozellikleri yukarda yazmistim  kactane drevir oluyor kactane drevir kuruluyor  ekran karti ses karti baska neler oluyor bide bu meretin sagina baktim soluna baktim ekrakarti subu vs marka ve modellerini bulamiyorum onu nail yapaacam bide bu konuda yardimci olursan sevinirim kardes

imza
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Format-Hakkinda-118901/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    multiyano
    multiyano's avatar
    Erkek

SUPERBICO bunu yazdı:
    -----------------------------

imza
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    multiyano
    multiyano's avatar
    Erkek

SUPERBICO bunu yazdı:

imza
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek

multiyano bunu yazdı:

hay allah razi olsun kardes  guzel bi anlatim sekli bide sunu sormak istiyorum

drevir sitesini girdim ama bi .bok anlamadim ozellikleri yukarda yazmistim  kactane drevir oluyor kactane drevir kuruluyor  ekran karti ses karti baska neler oluyor bide bu meretin sagina baktim soluna baktim ekrakarti subu vs marka ve modellerini bulamiyorum onu nail yapaacam bide bu konuda yardimci olursan sevinirim kardes

ana bileşenleri yüklemen yeterli  ses kartı ekran kartı  ve ethernet(İnternet için)  diğer soruna bakıyorum bilgisayarın donanımlarını merak  ediyorsan ve bilmiyorsan formattan sonra everest ultimate  programını kuracaksın herşeyini sana söyleyecek

Driverlar: Adrestekilerin hepsini indir sorun yaşamamak için dediğim gibi ilk olarak 3 temel donanım gerekli diğerleri isteğine bağlı

http://www.acer.com.tr/acer/service.do;jsessionid=CDC81C35850BEC04A837F5489CDDDEF8.public_a_us003?LanguageISOCtxParam=tr&miu10einu24.current.attN2B2F2EEF=3748&sp=page15e&ctx2.c2att1=26&miu10ekcond13.attN2B2F2EEF=3748&CountryISOCtxParam=TR&ctx1.att21k=1&CRC=3882480514

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    multiyano
    multiyano's avatar
    Erkek

cok saol kardes yardimin icin gercekten anlayabilecegim sekilde anlatmisin tsk ederim allah razi olsun

imza
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezoo
    sezoo's avatar
    Erkek

kusura bakma yardımcı olamadım tam netten çıkarken yazını gördüm. Driver sayfasını atıp çıktım. Nese yardımcı bol Tbt forevır

Dövme Yapılır Mekan ANTALYA-ALANYA
Toplam Hit: 1212 Toplam Mesaj: 11