folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Açılamama Sorunu

Laptop Açılamama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erngnctrk
    erngnctrk's avatar
    Erkek

iyi günler sayın mürid ve mürideler

bugun laptopu açarken diiiiit dit dit diye ses geldi

bekledim açilmadi

fişini kapattim tekrar denedim yine aynı ses

ram ve hard diski çıkardim yine aynı ses

sorun nedir ana kart mi gitti çöpe mi atiM bilgisyarı

saygılarimla

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O dit sesi bios ekranındayken mi geldi ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erngnctrk
    erngnctrk's avatar
    Erkek

Bios a gelmeden büyük ihtimal.

normalde laptop un ekrani vindows başlatiliyor ile geliyor problemli idi zaten.

mesela simdi açtım sesde yok görüntüde. Bilgisaya ın önünde bulunan işlem yaptığında yanip sonen işik hiç yanmıyor Yanmadida.:)

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam bilgisayarınızı açmanızdan birkaç saniye sonra ötmeye başlıyorsa muhtemelen bilgisayarınız RAM'leri göremiyor. Bilgisayarları RAM takmadan açmaya çalışırsanız aynı şekilde ses alırsınız.

Muhtemelen bilgisayarınızın anakarttaki RAM slotları arızalanmıştır. Bir ihtimal de ya RAM'ler yerinden çıkmış, ya da RAM'lerde sorun çıkmıştır. Arka kapağı açarak RAM'lere ulaşabiliyorsanız, RAM'lerin yuvalarına oturup oturmadığını kontrol edin. RAM yerinden çıkmadı ise, farklı ve sağlam olduğu kesin olan RAM'ler takarak açmayı deneyin. Her halükarda açılmazsa anakart üzerindeki RAM slotları arızalanmıştır. RAM değiştirdikten sonra sorun olmazsa, sorun RAM'lerinizdedir demektir.

Kolay gelsin.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

Laptobun pilini çıkar açma tuşuna bas 1-2 defa sonra pili tak tekrar dene bakalım çalışacakmı..

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
Toplam Hit: 936 Toplam Mesaj: 5