folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Laptop Açılmıyor Yardım Lütfen :(

Laptop Açılmıyor Yardım Lütfen :(

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek
    arkadaşlar, toshiba a200-1bp laptop açılmıyor, power ışığı yanığı yanıyor fakat ne hdd sesi ne de herhangi bişey görünmüyor, bekledim açılır diye olmadı, pili çıkarıp taktım yine bişey değişmedi, sorun ne olabilir nasıl anlayabiliriz?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek
    f8 denedin mi?

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek
    hiçbişey açılmıyor yani ekrana da bişey gelmiyor, hdd ışığı da yanmıyor, tek yanan ışık güç ışığı, başka hiçbi alamet yok açılacağına dair.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

degerli dostum daha detaylı bilgi verirmisin çalışmıyor derken fan sesi geliyor mu? işletim sistemi devreye girmiyor anlaşılan ama laptopun başına ne geldi en son kapanışta ne oldu ?

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

Adaptörün bozulmuş olabilir yada eğer voltaj değişimi falan olduysa kendini kilitlemiş olabilir. Tavsiyem fişten çıkar ayrıca bataryayıda çıkar bi 20dakka falan bekle. Sonra çalıştırmayı dene. Gene olmazsa başka bi adaptör dene oda olmazsa garanti süresi dolmamış olması için dua et derim.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
     Laptopu sana satanı bul. İri yarı birkaç arkadaşınla git onun yanına, o kişi senin sorununu hemen çözecektir. Ben aldığım üründen memnun değilsem hep öyle yapıyorum :)

Sen hiç kaval çaldın mı?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek

pilini çıkardım, denedim olmadı, fişi taktım, öle denedim yine olmadı.. fan sesi gelmiyor hiçbir tepki yok tek şey var o da güç ışığı yanıyo, öyle takılı kalıyo, ne ekran ne de başka bi donanımda hareketlenme hiç yok :S:S

garanti süresi dolmadı henüz daha 1,5 yılı var, ama insanın içine kurt düşüyo bişey olur mu diye, 2,500 ytl verdik :S:S

ozsar07 bunu yazdı:
    -----------------------------

degerli dostum daha detaylı bilgi verirmisin çalışmıyor derken fan sesi geliyor mu? işletim sistemi devreye girmiyor anlaşılan ama laptopun başına ne geldi en son kapanışta ne oldu ?

-----------------------------
    kapanışta bişey olmadı desem yeri, sıradan bi kapanıştı yani.. markete gitti yemek yedik açtık, açılmadı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

ihtimalleri az da olsa bi düşünürsek

hdd den kaynaklı değildir bence eğer hdd ile ilgili bir problem olsaydı bilgisayar açılır fakat boot ekranında kalırdı :S

pc nin hiç bi tepki vermemesi ( fanların çalımaması,ses gelmemesi ) hiç de hayra-alamet değil

board da sorun olabilir hacı en kısa zamanda servise götür.. Tavsiyem fazlada kurcalama  teknik bi arızayken,kullanıcı hatasına çevirme

selametle..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek
    teknosa dan almıştık pc yi götürdük, garanti kapsamın toshibaya gönderdiler, toshibadan gelen telefonda anakartın arızalandığı değiştirleceği söylendi. ucuz yırttık mı desem bilmiyorum.
Toplam Hit: 8334 Toplam Mesaj: 9