folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Laptop Bios Da Kaldı Windows Açılmıyor

Laptop Bios Da Kaldı Windows Açılmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    platinez
    platinez's avatar
    Erkek

kazara biosdaki bütün portları kapatmıştım.Usb ps2 klavye haricinde klavyemde yok

Bios pilini çıkarıp resetledıgım halde pc ye taktıgım USB klavye nın ışıkları yanıyor ama data girmiyor.

Sadece bios ekranında açılıp kalıyor.Dahili klavyem de bozuk

Ne yapabilirim.

Harddiski başka bir pc de formatladım

her nefis kazandıklarına karşın bir rehindir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

Dahi klavye dediğine göre cihazın laptop varsayıyorum ona göre yapabileceklerini sıralayayım

1 - Bios pilini çıkardım diyosun ama hemen takarsan bazı cihazlarda işe yaramaz. Bir kez daha yap ama çıkardıktan sonra en az yarım saat bekle ve bilgisayarda pil yada herhangi bir güç kaynağı bağlı olmasın. Arada açma tuşuna bas 9 10 kere.

2 - Cihazına uygun dahili klavye bul onu tak. Hatta elimde boşta laptop klavyesi var. elşndeki klavyeyi sökebilirsen kablosunun resmini çek gönder. Karşı ödemeli göndereyim  sana. Ücret istemez.

3 - Harddiski formatlamışsın. Windows 10 yüklemediysen Win 10 a formatla cihaza tekrar tak. Windows 10 nun güzelliği yeni taktığın cihazdaki donanımı algılayıp ayarlarını otomatik yaptıktan sonra kendiliğinden açılır. 10-15 dakika sürer hemen acele etme.

Bunları dene olmazsa yine bişeyler bakarız.

İmza mı? O da ne demek?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

hoca ana kartın üstündeki o iki ayaklı iğne gibi şeyler varya onlarla hard reset atılıyodu anakarta direk farika çıkşı haline geliyordu. bu işin igörür heralde. internette bios hard reset diye arattır bunlardan biriyle halledersin işini

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    platinez
    platinez's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

hoca ana kartın üstündeki o iki ayaklı iğne gibi şeyler varya onlarla hard reset atılıyodu anakarta direk farika çıkşı haline geliyordu. bu işin igörür heralde. internette bios hard reset diye arattır bunlardan biriyle halledersin işini

hocam masaüstü değil...dizüstü...

bios format yedi ama usb secured engeli hala kalkmadı sanırım.

her nefis kazandıklarına karşın bir rehindir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

https://uzmanim.net/soru/cd-dvd-den-bios-guncellemesi-nasil-yapilir/2149

burdaki işlemi bir dene istersen. yada google de cd ile bios güncelleme diye aratabilirsin. Başka yollarda çıkıyor.

İmza mı? O da ne demek?
Toplam Hit: 1069 Toplam Mesaj: 5
bios yardım