Laptop Da Aşırı Yavaşlama!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kolay gelsin dostlar. Son zamanlarda diz üstü bilgisayarımda aşırı yavaşlama hatta donma söz konusu . Masaüstünde bir simgeye tıklıyorum 15-30 saniye sonra seçiyor.... Daha önce rahatlıkla yaptığım işlemleri saç yolduracak yavaşlıkta yapıyor. Format attım , disk birleştirme yaptım , virüs var mı diye tarattım ancak sonuç değişmedi. Çözüm önerisi olan var mı  ?

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

çözüm ssd takmak

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2-3 hafta öncesine kadar hiç bir sorun yoktu. SSD zaten alacağım ancak bir anda ne olduda bu yavaşlama sorunu karşıma çıktı. Benzer sorun yaşayan yada başka çözüm önerisi olan ?

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Bende de aynı mevzu vardı. İşlemci gidici. Abbas'ı zincire vursan durmaz.. 

Önce bir SSD dene bence eğer sorun çözülmezse işlemci garanti gidecek. Kendini buna hazırla hocam :(

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

laptop'un fişe taktıgın zaman sarj oluyor mu ona bak. olmuyorsa sorun orda. ilk başta şarjını düşür biraz sonra şarja tak.

pil ayarlarından tasarruf modunda olabilir.oda yavaşlatır.işlemcinin tam gücünü kullanmıyor power saving modu olursa.

işlemcin gereğinden fazla ısınıyorsa yavaşlar takılma yapar.bi programla işlemci ısısına bak.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

disk kullanımına bakar mısın yüzde kaç kullanımda? grev yöneticisinden kontrol edilebilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

1. ssd yi aliyorsun takıyorsun

2. fresh windows 10 kuruyorsun

3. bunları yapmadan önce termal macunu yenileyip toz temizliği yapıyorsun

bunların çözemediği yerde ne olur bilmiyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

makine kaç senelik ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yorumlar ve tavsiyeler için teşekkür ederim dostlar. Makina 4 senelik hatta 5 olma yolunda. Elbette bir gün o da ölecek farkındayım :) Makinayı zorlayacak işlemler yapmıyorken bir anda bu kadar yavaşlaması tuhafıma gittiğinden konuyu açtım. Önerilerinizi dikkate alarak yapacağım. Umarım faydası olur. 

Şimdi Görev Yöneticisinden Performans kısmına baktığım da 4 gb Ram'in yaklaşık olarak 3gb lık kısmı kullanıyor ancak açık olan uygulama chrome ve steam. Cpu kullanımı %30 ile %55 arasında anlık olarak değişiyor. Normal midir acaba ?

hasato tarafından 04/May/16 13:08 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Herkes SSD demiş de, bence pek bi alakası yok.

http://www.buildcomputers.net/hard-drive-benchmark.html

Burdaki app' i indirip, read write değerlerine bak. 40-50 civarı görmen lazım normal HDD ise.

Eğer öyle görüyorsan sorun SSD takıp takmamanla ilgili değildir.

Sonra Ctrl-shift-delete ile görev yöneticisinden ram kullanımını izle, bak bakalım CPU' yu falan beceren birileri var mı.

Ona göre bişeyler yazarsın hocam.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    hasato bunu yazdı

Yorumlar ve tavsiyeler için teşekkür ederim dostlar. Makina 4 senelik hatta 5 olma yolunda. Elbette bir gün o da ölecek farkındayım :) Makinayı zorlayacak işlemler yapmıyorken bir anda bu kadar yavaşlaması tuhafıma gittiğinden konuyu açtım. Önerilerinizi dikkate alarak yapacağım. Umarım faydası olur. 

Şimdi Görev Yöneticisinden Performans kısmına baktığım da 4 gb Ram'in yaklaşık olarak 3gb lık kısmı kullanıyor ancak açık olan uygulama chrome ve steam. Cpu kullanımı %30 ile %55 arasında anlık olarak değişiyor. Normal midir acaba ?

bu değerler anlık değil de uzun süreli bu şekildeyse muhtemel virus vardır temiz bir iso ile yeiden format at. 

hdd oranını sormuştıum onu yazmamıssın?

Toplam Hit: 1042 Toplam Mesaj: 11
laptop donma hız