folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Ekran Kartim Bozuldu

Laptop Ekran Kartim Bozuldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

Ha gitti ha gidecek derken; az evvel tamamiyle iflas eden Ati Mobility Radeon HD5470 ekran kartimin, yerini tutacak ekran karti lazim. Ogrenciyim, yeni veya ikinci el laptop almaya su an icin butcem yetmiyor. Bu kartin aynisini yada ayni sokete uyacak baska bir modelini bulmam lazim. Makine muhendisligi son sinif okuyorum her hafta en az bir tane cizim odevim oluyor. Mesaj attigim bilgisayar ps3 bile acamayacak durumda eski. Bana tedarik edebilecek biri fiyatini burdan veya ozelden yazabilir mi acilen? En gec haftasonuna elime gecmesi lazim onemi su anda anlatamayacagim kadar buyuk benim icin. Isbu ekran karti; resimdeki timsalinin aynisidir.

not: Konuya cevap gelmez de ana sayfadan duserse birkac kere ust yapmak icin mesaj yazmam gerekebileceginden dolayi simdiden rahatsiz edecegim murid ve muridelerden ozuru bir borc bilirim.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hacı nerdesin ki? ona göre yazaydı biri. hafta sonuna ayarlarsın inş. uptum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

Su anda Sofya dayim ailem Istanbul da onlar alabilirse bir gune elimde olur. Kardesim Elazig da Firat Universitesinde okuyor (olur da oralardan biri cikarsa yine bana ulasir) Nette gezindim rahat ulasabilecegim sekilde 255 lira odemem gerekiyor yenisine (cok el degistirdiginden olsa gerek) benim icin bu imkansiz su an. Ustelik 1-2 hafta surer gibi geliyor bana ulasmasi o da amd degil intel uretimi devam etmiyor da olabilir 3 yili gecti laptopu alali. Birazdan Munihteki AMD magazasini aricam eger satiyorlarsa 70 dollar civari bir fiyati olmasi lazim 2-3 gun surebilir ama en temiz ihtimal bu gibi duruyor. Insallah Turkiyeden bulabilirim yok mu laptop tamircisi bir arkadas. Butun gece uyuyamadim 9:30 da ders var cikicam. 

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

up

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAKMAN
    HAKMAN's avatar
    Erkek

UP olsun öğrenci kardeşin konusu

Ben Mevlana değilim.. Adam ol öyle gel..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

yeni ogrendim mxm 2 slot tipli ekran kartlariymis bunlar kendinde olmasa bile tedarik edecek birileri ariyorum hala :(

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

hd 4650 buldum yanliz emin degilim 35 watt guc tuketimi varmis bendeki kartin 15-20 watt araliginda calistigini biliyorum isi sorun degil soguturum ama kafama takilan guc kaynagi gereken beslemeyi sagliyor mudur?

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    redsox
    redsox's avatar
    Erkek

Hacı sen şimdi o bozuk kartı bana gönder. Ben ona bi ısıl işlem uygulayayım. Sen yine yeni kart alcaksan al da benim yapacagım ısıl işlemden sonra o kart çalışır. Ama daha sonra kartı zorlamaman gerekiyo. Zorlasan da iyi sogutman gerekiyo. Bugün 2 tane ekran kartını bu şekilde tamir ettim. Ulaştırabilirsen ulaştır. Konuya girip bakıcam ilgine göre ayararlarız bişeyler. Para mara istemez lan ne parası :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    PlatypuS bunu yazdı

Ha gitti ha gidecek derken; az evvel tamamiyle iflas eden Ati Mobility Radeon HD5470 ekran kartimin, yerini tutacak ekran karti lazim. Ogrenciyim, yeni veya ikinci el laptop almaya su an icin butcem yetmiyor. Bu kartin aynisini yada ayni sokete uyacak baska bir modelini bulmam lazim. Makine muhendisligi son sinif okuyorum her hafta en az bir tane cizim odevim oluyor. Mesaj attigim bilgisayar ps3 bile acamayacak durumda eski. Bana tedarik edebilecek biri fiyatini burdan veya ozelden yazabilir mi acilen? En gec haftasonuna elime gecmesi lazim onemi su anda anlatamayacagim kadar buyuk benim icin. Isbu ekran karti; resimdeki timsalinin aynisidir.

not: Konuya cevap gelmez de ana sayfadan duserse birkac kere ust yapmak icin mesaj yazmam gerekebileceginden dolayi simdiden rahatsiz edecegim murid ve muridelerden ozuru bir borc bilirim.

Ekran kartının bozulduğundan eminmisin hoca? tam olarak nasıl emin oldun? başka kart alıp da hezeyan yaşama sonra çünkü en azından başka bir kartla test yapmadan tam olarak arızayı saptamana imkan yok, belki de anakartın bozuldu?

Ehl-i Byte
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

ekran kartından olduğuna eminsen, ilk önce ekran kartını fırına ver düzelme ihtimali oldukça yüksek. Fırınlamadan sonra düzelmezse yeni bir ekran kartı almayı düşünürsün.

Fırınlama ne lan? dalgamı geçiyorsun dersen, google ye ekran kartı fırınlama, yada youtube ekran kartı fırınlama yaz ve yapılanları uygula hocam.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
Toplam Hit: 2352 Toplam Mesaj: 10