folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Ekranı Birden Bire Kapanıyor.

Laptop Ekranı Birden Bire Kapanıyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

Acer Aspire 6530 laptopumu 3 yılı aşkın süredir kullanıyorum artık normal karşılıyorum bu tip bir sıkıntıyı ama belkide gözümden kaçan, farkında olmadığım birşey vardır diye konu açıyorum. Forum İstanbul Teknosa açılış gecesinden bu yana içine dışarıdan herhangi bir donanım eklmedim. Üzerinde Ati Radeon HD 4500 grafik kartı var. Pil ömrü biteli 1 yıl oldu sanırım ama garanti süresinden 1 ay sonra bittiğinden değiştiremedim. Facebook'ta Castleville diye bir oyun var yaklaşık 1,2 gb falan ram yiyor kendi başına bu oyunu oynarken hiç bir sıkıntı yok. Fakat aynı anda yan sekmede bir video izlemeye çalışırsam birden ekran kapanıyor fakat bilgisayar açık halde. Power tuşuna basıp kapatmam lazım. Tam ekran herhangi bir çözünürlükte video açtığımda yine aynı. Skype görüntülü arama yaparken ekranın yarısı kadar olsun gene kapanıyor. Açtım içini soğutucuyu pırıl pırıl yaptım. Bir ara düzelir gibi oldu fakat 10 dk sonra aynı. Cpu 48 derece kullanım yüzdesinde bir anormallik yok. Keza ram kullanımı da çok iyi durumda. Şimdi ne yapmalıyım sorun ekrankartında mı?

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

up^

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam anladığım kadarıyla ekran kartı sürücüsü yanıt vermeyi kesiyor. Ekran kartının sürücüsünü güncellemeyi deneyiniz.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 1365 Toplam Mesaj: 3