folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Harddiski Başka Bilgisayarda Bicimlendirmek

Laptop Harddiski Başka Bilgisayarda Bicimlendirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zinar73
    zinar73's avatar
    Erkek
    Başlıktanda anlaşılabileceği gibi benim laptopuma işletim sistemlerinin birini kuramıyorum şuanda cökmüş durumunda  tecrübelerime ve yaptığım araştırmalara bide fikir aldığım donanımcılara göre (: bu laptopdaki harddiski bicimlendirmem gerekiyor bu laptopdaki harddiski başka bilgisayarlarda nasıl bicimlendirebilirm yöntem ve fikirlerinizi bekliyorum iyi günler.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Hiren's boot cd ile açıp harddiski sökmeden dizüstü bilgisayarda biçimlendirebilirsin. Ona da gerek yok aslında windows xp kurarken de istediğin gibi biçimlendirebiliyorsun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    ama illa dışardan biçimlendirmek istiyorsan aparatı var...harddiske güç verip bir ucunu usb ile başka makinaya büyük data ucunuda harddiske taktınmı görür...sonra istediğini yaparsın zaten...ufak bir aparat ama adı ne bilmiyorum bize gelen acılmayan llatoplara format atılacagı zaman bu şekilde yapıyorduk...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

herhangi bir live cd ile bilgisayar açılır.

harddisk laptoptan çıkartmadan biçimlendirme yapılır.bu sırada harddisk ikiye ayrılır.

sonra ikinci bölüme windows cdsi kopyalanır.

bu bölümden birinci bölüme yükleme yapılır.

(ben yaptım en azından) 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zinar73
    zinar73's avatar
    Erkek
    işletim sistemlerinin birini kurduğum zaman ya kurulum esnasında donuyor veyahut kurulum tamamlandıktan sonra hemen cöküyor  ilginize.  
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xCs
    xCs's avatar
    Erkek
    formatlarken xp baslangıcından bicimlendırebılırsın olmadı arkadasın dedegı gıbı hiren le yapabılrısın ama ben ılla sokucem dıosan baska bı notebook ta denebılırsın oda olmadı dersen guc kablolu usbden bılgısayara bagladıgın bi eklentıyle bu ıslemı harici gibi kullanıp işini halledebilirisn.

GranT Me SerEnity!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    Laptopunun harddiski sata ise hiç bir aparata gerek yok direk takarsın masa üstü bilgisayarına

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
Toplam Hit: 2378 Toplam Mesaj: 7