folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Hdd Yi Bir Görüyor Bir Görmüyor

Laptop Hdd Yi Bir Görüyor Bir Görmüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

Bir akrabam laptobu düşürmüş yere, sonra windows açılmıyormuş, mavi ekran göründükten sonra kilitleniyor. Bana getirdiler, ubuntunun

live cd si ile açtım ama hdd yoktu yeniden başlattım yine hdd görünmedi, açtım içini hdd yi söküp tekrar taktım (toshiba) bu sefer gördü.

tekrar windows kurayım dedim dvd den kurulmadı ben de flashbelleğe atıp kurmaya çalışıyorum..

bazen ilk açılışta laptop görünüyor (boot da ) bazen hiç görünmüyor. göründüğü an kurmayı denedim bu sefer de kurulum başlıyor derken

kiltilendi bi kaç kere böyle oldu.. dvd ile denerken, harddisk ya da cdrom un unpluged olduğuna dair bir IRQ exceptionu verdi ve kilitlendi.

olayın dvdrom ile alakalı olduğunu sanmıyorum. bu disk büyük bi hasar gördü sanırım.. low level format atmayı düşünüyorum ama ne kadar

işe yarar fikrim yok, çünkü disk kullanıldığında birden devre dışı kalıyor. tavsiye ettiğiniz bir yazılım/çözüm var mı yoksa yeni bi hdd şart mı

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Sorun anakarttan ya da soketlerden de olabilir. Öncelikle arızayı saptaman gerekir.

Diski başka bir makinaya bağlayıp denemen lazım.

Ehl-i Byte
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retnokisnon
    retnokisnon's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Selam arkadaşlar,

Bir akrabam laptobu düşürmüş yere, sonra windows açılmıyormuş, mavi ekran göründükten sonra kilitleniyor. Bana getirdiler, ubuntunun

live cd si ile açtım ama hdd yoktu yeniden başlattım yine hdd görünmedi, açtım içini hdd yi söküp tekrar taktım (toshiba) bu sefer gördü.

tekrar windows kurayım dedim dvd den kurulmadı ben de flashbelleğe atıp kurmaya çalışıyorum..

bazen ilk açılışta laptop görünüyor (boot da ) bazen hiç görünmüyor. göründüğü an kurmayı denedim bu sefer de kurulum başlıyor derken

kiltilendi bi kaç kere böyle oldu.. dvd ile denerken, harddisk ya da cdrom un unpluged olduğuna dair bir IRQ exceptionu verdi ve kilitlendi.

olayın dvdrom ile alakalı olduğunu sanmıyorum. bu disk büyük bi hasar gördü sanırım.. low level format atmayı düşünüyorum ama ne kadar

işe yarar fikrim yok, çünkü disk kullanıldığında birden devre dışı kalıyor. tavsiye ettiğiniz bir yazılım/çözüm var mı yoksa yeni bi hdd şart mı

Benimde olmuştu harddisk'in kablosu çıkmıştı. Açıp ona bir bakmanı tavsiye ederim. Benim ki düzelmişti.

biraz öğrenci,teknolojiye bağımlı, elektroniğe ılımlı...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@trampfd, hocam söktüm hdd yi kendi laptobuma taktım açılmadı sistem.ilk başta yine hdd yi görmedi, reset attım sistem başlarken mavi ekran çıktıktan sonra kilitli kalıyor öyle.. burdan hdd de problem olduğunu anlıyoruz

@retnokisnon ,hocam konuda da yazdım. hdd yi söküp taktığımı. yani onla ilgisi yok. @trampfd nin dediği gibi anakartsal bir arıza olabilirdi ama benim laptoptada çalışmadı.. 

hdd den ses de çıkmıyor (kafa atma v.s.)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 1481 Toplam Mesaj: 4