folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop LCD Ekran Arka Işık Sönmüş

Laptop LCD Ekran Arka Işık Sönmüş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 2 gündür moralim çok bozuk bilgisayarım bozuldu. ekran kaç para diye sordum 150$+kdv imiş püh... şimdi televizyona bağladım da giriyorum, allahtan sadece ekranım bozuldu. Acaba ekrandan mı karttan mı? acaba açsam yapabilir miyim bir şey görebilir miyim? diye düşünürken. bi ara açmayı denedim bu arada baktım bir yerden sonra baya karışık hiç devam etmeden aynen geri kapadım. az önce de fark ettim ki ekran aslında çalışıyor. Yani telefonun flaşıyla çok dikkatli bakarsam aslında çalıştığını görüyorum. tek eksik lambaları yanmıyor ondan dolayı çalışmıyor.

Aklıma 2 ihtimal geliyor:

1. normalde bilgisayar ekran kapağını kapattığımda bilgisayarım çalışıyordu, sadece ışığı sönüyordu. acaba bir şey oldu da bilgisayarım kendini kapağı kapalı mı zannediyor?

2. ampulü patlamış. ya da led lambası artık ne ise o aydınlatan kısmı orası gitmiş.

ne yapabilirim? bu işin altından kalkabilir miyim sizce? ışığı değiştirebilir miyim?

bilgisayar Monster W170er bu arada. 4 yıllık bilgisayar. taşınma esnasında oldu bu bozulma durumu da :(

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

ekran floresanlımı led mi?

led se 2 ihtimal var. 

1- ledler gitmiş.

2- ekranın kartında bir sıkıntı var.

floresanlı ise, 2 seçenek var yine.

1- floresan ömrünü tamamlamış

2- inverterinde arıza var

her türlüsünde, eğer anladığın bi şey değilse hiç elleşme. ekranı komple eline alabilirsin.

ehil bir teknik servis halleder. üçkağıtçısına denk gelmezsen 50 lira gibi bir fiyata patlar.

izmirdeysen yardımcı olayım.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 538 Toplam Mesaj: 2
laptop tamiri lcd ekran arka ışık