folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Ramleri Olması Gereken Frekansta Çalışmıyor

Laptop Ramleri Olması Gereken Frekansta Çalışmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

Merhabalar. Başlıkta yazdığı gibi Toshiba Satellite C55D-a-10n model laptopta takılı olan iki adet 1600 Mhz 4 Gb ramler 533 Mhz frekansta çalışıyor. Nasıl çözüm üretebilirim bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. 

Ha Ha!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Biosta ayar olabilie

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Biosta ayar olabilie

Biosta ayar göremedim. Sadece ram kapasitesini gösteriyor biosta

Ha Ha!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Ram'in marka, model, üstün deki kodu nedir ?

Bir de nerden kontrol ediyorsun 533 mhz ile çalıştığını ? 533 değildir o muhtmelen 533 x 2 = 1066 mhz ile çalıyordur. O da base clock'tur muhtemelen.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Ram'in marka, model, üstün deki kodu nedir ?

Bir de nerden kontrol ediyorsun 533 mhz ile çalıştığını ? 533 değildir o muhtmelen 533 x 2 = 1066 mhz ile çalıyordur. O da base clock'tur muhtemelen.

Şuan işteyim. Eve geçince model olarak yazayım. Elimde 2 laptop var. Birisine 8x2 1600 mhz iki ram aldım. Bundan çıkan 2x4 1600 mhz ramlari diğer laptop için kullandım. 

Görev yöneticisinden bakıyorum frekanslarına. Çıkardığım laptopta 1600 mhz görünen ramler ikinci laptop a taktığımda 533 olarak görünüyor. 

Ha Ha!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

İki tane bilgisayar olması iyi. Aynı ramleri diğer bilgisayarda da deneyebilirsin. Hangi hızla çalışıyor diye karşılaştırırsın.

BIOS update yapmayı da unutma.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

İki tane bilgisayar olması iyi. Aynı ramleri diğer bilgisayarda da deneyebilirsin. Hangi hızla çalışıyor diye karşılaştırırsın.

Zaten ilk bilgisayardan çıkardığım ramleri kontrol ettiğimde 1600 Mhz hızında çalışıyordu. İkinci bilgisayara takınca 533 e düştüler. Ben de tam olarak bunu çözmeye çalışıyorum.

Bios güncellemeyi denedim ama beceremedim.

Bios güncelleme ile alakalı olarak yardım alabilirim.

Markanın driver sitesinden en son bios güncellemesini buldum ama güncellemeyi başaramadım. 

Ha Ha!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    HorbaDor bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı

Zaten ilk bilgisayardan çıkardığım ramleri kontrol ettiğimde 1600 Mhz hızında çalışıyordu. İkinci bilgisayara takınca 533 e düştüler. Ben de tam olarak bunu çözmeye çalışıyorum.

Bios güncellemeyi denedim ama beceremedim.

Bios güncelleme ile alakalı olarak yardım alabilirim.

Markanın driver sitesinden en son bios güncellemesini buldum ama güncellemeyi başaramadım. 

en düşük mhz li bellek hangisiyse hepsi onun hızında çalışır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Laptoptaki yonga 1600mhz destekliyor mu?

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Port ddr3l dir Ram ddr3 tur bir ihtimal düşük voltaj gidiyordur ramlere. Eski ramlerele yenisine baksana biri 1.5v veya 1.35v veya ddr3l gibi bir ifade var mi farkli yazan birsey falan ustunde. Bu durumda mavi ekran da Ram hatası mı alınır yoksa sendeki sorun gibi bir sorun mu çıkar hiçbir fikrim yok. Birde tek tek takip denesene nasıl bis sonuc verecekler.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

Arkadaşlar windows 10 da çözüm bulamadım. Sisteme windows 8.1 yükledim. Şu anda ramler sorunsuz bir şekilde 1600 Mhz frekansında çalışıyor. Tahminimce bios ile alakalı bir durum olabilir. 

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. 

Ha Ha!
Toplam Hit: 718 Toplam Mesaj: 11
ram frekans