folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Şarj Süresi Hakkında

Laptop Şarj Süresi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Msi ge60 laptop alindi bir hafta falan oldu win 7 işletim sistemi ama nette takılınca 3 saat falan süre veriyo sıkıntı var gibi normal suresi nasıl olmali

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

normal hocam telefon gibi düşün ilk zamanlar 3 sonra 2 sonra 1 sonra bi bakmışın 10dk sonra alet kapanmış :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Hocam arkadaşlar 8 saat falan dedi de kazik mi yedik acep dedim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

Hocam arkadaşlar 8 saat falan dedi de kazik mi yedik acep dedim

hocam 8 saat demesi sanırım boşta bekleme süresi olabilir. Mesela minecraft yada onun gibi sistem zorlayıcı bi oyun aç 1.5 saatten fazla giderse öpte başına koy ama yukarıdaki hocaların dediği gibi ilk başta 3 sonra 2 sonra 1 saat gidicek. 

Zaten belli bi süre kullandıktan sonra batarya ölücek ve altta hata vericek. Bataryayı değiştir gibisinden. Ama o 8 saat dediği şey PCyi aç al sandalyeyi otur karşısını dokunma öyle bırak 8 saat şarjı gider demek.

Senin kullanım şekline göre değişir bu süre.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam oyun bilgisayarlarında 3 saat bekleme süresi iyi bile. Aslında 3 saatten çok daha erken biter. Kimmiş o oyun bilgisayarında batarya modunda 8 saat görebilen? O süreyi ancak ultrabooklarda görürsünüz hocam :) Eski Toshiba dizüstülerinde de mümkündü ama artık onlar da bataryasını kendi yapmıyor :) Eskiden bilgisayarların açıklamalarında tahmini batarya dayanım süreleri yazardı ama artık pek görmüyorum. Bilgisayarı satan kişi de baya abartmış.

Benim daha önceki bilgisayarlarımda bataryayı düşük seviyede çalıştırma ayarları yapınca 3-3,5 saati çok rahat görüyordum. Şimdiki bilgisayarım 17" oyun bilgisayarı, bunu aldığımda 1,5-2 saati zor görüyordum. Hatta şimdi batarya oldukça yıpranmış, tam güçte 10-15 dk dayanabiliyor. Tamamen ölsün diye bekliyorum, yeni batarya alacağım :P

O bilgisayarın 8 saat dayanabilmesi için harici bir ekrana bağlayıp monitörünü kapattıktan sonra "batarya saving" modunda bilgisayarı yormadan beklemeniz gerekir, o zaman bile 8 saati bulur mu bilemem :) Benim bilgisayarımın bataryası sağlam iken dediğim şeyi yaparak film/dizi izlediğimde 3,5-4 saati gördüğümü hatırlıyorum. Oradan pay biçin işte.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Benim bilgisayarda "dell batarya life extender" diye bir program var. Bu programı açtığımda batarya biraz daha erken bitiyor. Bataryayı korumak için tam bitmeden bitmiş gibi gösteriyor herhalde.

Belki sende de böyle bir program vardır. Ama yine de 8 saat falan  göremezsin hocam. Belki 4 saat olur ya da olmaz. O da oyun, video falan olmayacak. 

SkynetX tarafından 16/Nis/16 15:31 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

Pc'yi güç tasarruf modunda çalıştır daha uzun gider eğer performans modunda çalışıyor ise erken biter şarz.Onun dışında kullanmana bağlı olarak değişir ayrıca gaming laptopların şarzı zaten pek iyi gitmez ultrabook alacaktın şarz sorunu için bende şahsen 8 saat sanmıyorum.

Ek olarak Msi gerçekten kaliteli ürünler üretiyor hayırlı olsun mürid.

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Normal hocam 4k pil standart hepsi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1336 Toplam Mesaj: 8
msi sarj