Laptop Sorunum Hakkında Danışma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

Merhaba 2015’te Monster abra A4 model 960m ekran kartlı bir laptop almıştım.7-8 ay önce bilgisayarı bir gece kapattım ve bir daha açtığımda siyah ekranla karşılaştım.Hdmi ile tv’ye bağladım ama ekran yine de gözükmedi.

Bundan sonra pc’yi monstere yolladım siyah ekran sorunu olduğunu söyledim.Teknik servis aradı ;İşlemcide bişi olduğunu bana işlemci-ekran kartı-anakartın değişmesi gerektiğini 1050 ekran kartı taktırmak isterseniz 800 dolar gibi bir masraf çıkıyor dendi ve ben kabul etmeyip eve geri gönderttim.

Bundan sonra babam mahalleden tamirciye götürdü , tamirci orjinal bios lazım gibi bir şey demiş.Sorun yine çözülmedi.

Şuan bilgisayarım evde ve siyah ekran sorunu var.Bilgisayarı açtığımda kısayol tuşları çalışıyor , klavye ışığını açıp kapatabiliyorum başka işlevi yok.

ÖZET: benim bu pc’yi gönderebileceğim , bana sorunun çözümü için fiyat/performans olarak çözüm sunabilecek birisi var mıdır ? Pc’de Adobe programlarını kullanabileyim yeter.

Üniversite öğrencisiyim sorunuma yardımcı olabilirseniz ya da yardımcı olabilecek güvenilir birilerini gösterebilirseniz minnettar olurum.Artık pc’yi gördükçe sinirleniyorum :(

NOT : telefondan yazdığım için hatalar varsa kusura bakmayın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djxeon
    djxeon's avatar
    Erkek

hacı direk monster servisine gönder baksınlar

yok amk imzam
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
     djxeon bunu yazdı

hacı direk monster servisine gönder baksınlar

okumadın mı hocam göndermiş monster a anakart arızası var demişler 4140 tl ye kasa içini komple yenileyelim demişler. 

hocam sıkıntı anakarttan ise maliyetsiz çözüm olacağini sanmiyorum ama başka iyi bir özel servis çözer belki

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

fanlar dönüyor mu ? caps lock falan çalışıyor mu ? (belki bir ihtimal lcd panel arızalıdır)

anakarttan ramleri çıkarıp açmayı denediğinde 3 bip falan veriyor mu ya da herhangi bir led kodu?

servis ekran kartını değişicem dediğine göre mxm le falan bağlıdır, ekran kartını söküp çalıştırmayı deneyebilir misin ?

hangi ildesin ? insanlar ona göre yer önerir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

Fanlar çalışıyor.İstanbul’dayım yazmayı unutmuşum teşekkürler.

Ramleri çıkarıp denemedim ama fanları çıkarıp açmayı denedim açılmadı.ekran kartını video izleyerek sökebilirim anca haftasonu deneyebilirim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

@Jubei buraya alalım  :)  kendisinin  ihtisas  alanı 

NighT_JudGe tarafından 30/Kas/18 10:32 tarihinde düzenlenmiştir

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım