folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Yeni Ses Sorunum Çıktı

Laptop Yeni Ses Sorunum Çıktı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

Merhabalar hocam,

son 2 haftadır bilgisayarımda ses problemi var. Bilgisayarı açıp kapadığımda ilk 1 dakika içinde çalarken tak diye kesiliyor.  

aygıt yöneticisinden driver güncellemelerini yaptım aklıma gelen ve google'da bulduğum tüm ses sorunlarını denedim ama bir türlü ses yeniden gelmiyor. :( 

denetim masasında ses kısmında aktif olarak çalıştığı görünüyor ama ses kesiliveriyor işte  3 5 dk sonra

win 10. toshiba eski laptoplardan.

Neden kaynaklanabilir ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

Hocam uğraşma usb ses kartlarından al devam et derim

Öneri istersen de VE Odyssey HD önerebilirim daha pahalı bir şey almana gerek yok

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı

Öneri istersen de VE Odyssey HD önerebilirim daha pahalı bir şey almana gerek yok

ses problemi yok aslında, bilgisayar açıldığında çalışıyor ama sonra kesiliyor. sistemsel bir zımbırtı kerata :S

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    zone bunu yazdı
    TheM4D bunu yazdı

ses problemi yok aslında, bilgisayar açıldığında çalışıyor ama sonra kesiliyor. sistemsel bir zımbırtı kerata :S

bencede @TheM4D hocamın dediğini yap sanki acı tecrübeler konuşmuş (:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    Ses çıkış seçenekleri.nden hoparlör seçili mi. Windows onun en saçma işlerinden biri, kafasına göre değiştirebiliyor.

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DoubleExpress
    DoubleExpress's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sorun donanımsal.driveri guncelle bidaha desem denetim masasında ses kısmı başlangıçta aktif 3-5 dakika sonra ses kesiliveriyor demissin.aşırı ısınma yapıyordur yada anakartin hoperlorun takılı olan kısminda bi soğuk lehim olabilir.anakarti acip soguk lehim varmi yokmu kontrol etmeni oneririm.aşırı ısınma varsa laptop soğutucu fanlarindan kullanmani  oneririm. İşlemci CPU aşırı isindigindan bagli bulundugu anakartinda isinmasina sebebiyet veriyor olabilir işlemciye termal macun surmenide tavsiye ederim

DoubleExpress tarafından 25/Mar/20 12:34 tarihinde düzenlenmiştir

Atın Ölümü Arpadan Olsun
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    zone bunu yazdı
    TheM4D bunu yazdı

donanımsal olduğunu düşünüyorum eskiyse de bu ihtimal bayağı artıyor. donanım açıldıktan bir süre sonra arıza yapıyorsa kendiliğinden devre dışı kalıyor olabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

sayın üstadlar önce açılıp sonra kapanmasını ben açılışta bir yazılımın sonradan aktif olmasıyla yani açılmasıyla kesiliverdiğini ve yazılımsal bir sorun diye düşünmüştüm. 

Lakin dediğiniz gibi donanımsal bir sorun olabilir. Bir kaç hafta önce hava körüğü ile tozlar gitsin diye üflettirmiştim. tani 5 - 6 yıllık laptop hava basıncı zarar vermiş olabilir mi? Bu konuda bakılması ve fan temizliği olsun, termal macun yenilenmesi olsun bu lehimlerin kontrolü olsun bir açtırıp baktırayım en iyisi.. :( :/ şuan yanımda değil o yüzden önerilerinize bakamadım. bakacağım ama.

(bununla üflettim bizzat kendim her delikten)

Toplam Hit: 1172 Toplam Mesaj: 8
windows ses sorun dert keder sesvertahribat