Laptopu Tv Ye Baglamak Yardim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar elimde Vga iki ucu ayni kablo var tv LG ldc onda giriş var laptopda aspire acer ekran karti force 7300 ama bagliyamiyorum :S yardim edersniz sevirim

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

televizyonda vga giriş varsa bağlıyosundur neden bağlayamayasın.

tv kumandasından av tuşuna basarak "pc" seçeneğini bul, ya da av1, av2 gibi kanallardan birinde de görüntü alabilirsin.

pc kanalını buldum, kablolar sağlam takılı hala görüntü yok diyosan fn+ekran değiştirme tuşuna basacaksın bende de acer aspire var bendeki kombinasyon fn+f5 mesela.

bak hocam lg kumandası buldum av en üst sağda input yazan tuş http://tinyurl.com/2ujhdvk

http://kocaer.me
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

hocam yapiyorum ama sinyal yok diyoru :S laptopdan ayarliyamiyorum ya :S 7300 oldugundan mi nedir onu bi anlatsaniz

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

AmoR bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam yapiyorum ama sinyal yok diyoru :S laptopdan ayarliyamiyorum ya :S 7300 oldugundan mi nedir onu bi anlatsaniz

normalde laptoptan bişey yapman gerekmiyor zaten, kabloyu takıp televizyonda kanalı bulman yeterli oluyor.7300 olduğundan falan değildir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

tv yi kapat, laptpopu aç, kablosunu bağla, Fn+F5 gibi tuşlar ile görüntüyü dışarı ver, Tv yi aç....

Tv otomatik olarak sinyalin geldiği kanala/bağlantıya geçecektir..

"Less is More"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eselcuker
    eselcuker's avatar
    Erkek

o6u2 bunu yazdı:

AmoR bunu yazdı:

normalde laptoptan bişey yapman gerekmiyor zaten, kabloyu takıp televizyonda kanalı bulman yeterli oluyor.7300 olduğundan falan değildir.

laptoptan bir şey yapması gerekiyor hocam hem ne kanalı bulmasından bahsediyorsun :S

arkadaşım TV'nin menüsünden görüntü ayarını PC girişi olarak değiştir( av1, av2, hdmi1 composit PC... gibi seçeneklerin olduğu bir yer olması gerekiyor direk kumanda üzerinden de olabilir.)

kabloyu bağla doğru olarak ondan sonra eğer Windows 7 kullanıyorsan windows logolu tuş ve P ye bas

bastığında ekrana seçenekler gelecek saten her basmanda bir sonraki seçeneğe geçer.

windows 7 yoksa laptoptunda fonksiyon tuşu wardır büyük ihtimalle sağ alt köşedeki FN tuşuna basılı tutarak f1,f2... üzerlerinde TV yada Mönitör resmi olanlardan birine basacaksın

AMD Rulezzz =)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Arkadaşım şimdi ilk önce kabloları doğru olarak tak sonra wiindows 7 veya vista da masaüstüne sağ tıkla ekran çözünürlüğüne tıkla orada iki ekran gözükmesi lazım biri laptopun ekranı bide LCD tv diye olası lazım.Gözükmüyorsa algıla de çıkar sonra altta birden çok ekran kısmıda bu ekranı sadece 2 üzerinde göster dersen görüntü direkt lcd ye aktarılır ha bu arada kumanda da input kısmından rgb yi seçeceksin.Nerden mi biliyorum bende de lg lcd var :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

eselcuker bunu yazdı:

o6u2 bunu yazdı:

AmoR bunu yazdı:

laptoptan bir şey yapması gerekiyor hocam hem ne kanalı bulmasından bahsediyorsun :S

arkadaşım TV'nin menüsünden görüntü ayarını PC girişi olarak değiştir( av1, av2, hdmi1 composit PC... gibi seçeneklerin olduğu bir yer olması gerekiyor direk kumanda üzerinden de olabilir.)

kabloyu bağla doğru olarak ondan sonra eğer Windows 7 kullanıyorsan windows logolu tuş ve P ye bas

bastığında ekrana seçenekler gelecek saten her basmanda bir sonraki seçeneğe geçer.

windows 7 yoksa laptoptunda fonksiyon tuşu wardır büyük ihtimalle sağ alt köşedeki FN tuşuna basılı tutarak f1,f2... üzerlerinde TV yada Mönitör resmi olanlardan birine basacaksın

şimdi arkadaşım, demişsin ki hem ne kanalı bulmasından bahsediyorsun demişsin, hem kendin aynısını anlatmışsın bu bir

ikincisi bende de acer aspire marka laptop olduğundan bişey yapmaması gerektiğini biliyorum

budur.

Toplam Hit: 4516 Toplam Mesaj: 8