folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Laptopum Sata Hard Dıskı Gormuyor

Laptopum Sata Hard Dıskı Gormuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musty61
    musty61's avatar
    Erkek

arkadaslar kusura bakmayın bole bısyeden konu acmak ısytemezdım ama mecbur kaldım benım laptopum fujıtsı sıemens marka bır laptop ve kendı ozel format cdsı var herzamn onu takıp normal bır sekılde hıc bıe ayrlma yapmaksızın format atardım ta kı bugune kadar bugun yıgın bulunamadı dıye garıp bır hata vermeyen basladı acaba bıos ayarlarımı dehgıstı harddıskmı yandı ne ıse anlayamadım gereklı yardımlarınızı esırgemezsenız sevınırım...

Güzel değil batmakla gaib olan bir mahbub Çünkü zevale mahkum hakiki güzel olamaz Aşkı ebedi icin yaratılan ve ayine-i samed olan kalb ile sevilemez ve sevilmemeli...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

Evet kardesim dedigin doru çözümünü kendin bulmuşsun. fakat bulamadıgın sey tahmin ediyorumki bios ayarlarını nasil duzeltecegin. Simdi soyle bisi var sistem kurarken kurulum esnasında c d yi sil kur farketmez sizden alan isticek krulum yapdirmicak yani asqagidaki kur butonuna basdirmicak. bunun icin yapmanız gereken tek şey bios ayarlarına girerek  cd-rom unuzu birincil hdd nizi ikincil konumuna getiriniz. HDD nin veyahult CD-Rom unuzun arkasında bulunan jumperlerin tamamını cıakrtiniz. SATA HDD de saten jumperi bulamassin. o yuzden CD-Rom ununuzun arkasındaki jumperi sokerek jumperi ortadaki slota takiniz. daha sonra biosa girerek cd-rom unuzu birincil olarak gosteriniz bu kadar basit daha sonra size kur  butonunu aktifleştirecekdir. sorunun olursaveyahult kardeş cok yazmıssın bi bok anlamadim dersen msn mi ekle tufankaya05@hotmail.com

Kimseden Birşey İstediğim YOK.,!! Az Ötede Oynayın Yeter.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

Biosunda sata configrasyon kısmında ahci den ide ye alabilirsen öle bir seçenek varsa sorunu giderebilirsin.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
Toplam Hit: 697 Toplam Mesaj: 3