Lazerli Çakmak Ve Radar Dedektörü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    untouchables
    untouchables's avatar
    Erkek

bir kaç sene öncesi gazetenin köşesinde lazerli çakmaktan söz ediyordu.yani lazer ışınıyla sigara yakmak için.ülkeye girişi yasak filan deniyordu.türkçe arama motorlarında bulamadım.bu konu kafama takıldı.( aracın dışından içindeki koltuğu delmesinden bahsediliyordu) .mesela dvd yazıcının lazerini dışarıya çıkarsak sigara yakarmı deneyen varmı?

birde polis radarını tespit eden cihaz nerde satılıyorsa bilen varsa memnun olurum.ceza yemekten bıktım.bazı yolların hakkıda 150-200 YANİ.

You set up her pickle which you loved
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek
    Hocam diğer bahsettiklerini bilmiyorum ama cd dvd yazıcı vb. lazerli cihazlar bildiğim kadarıyla radyasyon yayıyor. Tehlike boyutu nedir onu bilmiyorum tabi. Bir de normal çakmağın cılkı mı çıktı niye fantazi arayışındasın:D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DataDiver
    DataDiver's avatar
    Erkek

bahsettiğin greenlaser ,1 milyonculardaki kırmızı lazer boyutundaki green laser ondan 50 kat güçlüdür...

http://www.youtube.com/watch?v=vRQWAu8GFyc&mode=related&search

Edit: radar mevuzsu da şöle eğer 150-200 bastığın yolda bir şehirler arası otobüs tahminen 80 ile gidisoa hemen sende yavaşala çünkü onlar adım adım nerde radar var bilir. ha bazen radar yeni yer deişmiş yada çok iyi kamufle edilmiş olabilr ozmn yedin cezayı..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiReRinG
    FiReRinG's avatar
    Erkek
    www.radarci.com  gir oradar var :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

arkdaşlarında dediği gibi dvd writer lazerleriyle yapılır...onunu dışında hazır lazerler var çok pahalı şahsen ben o parayı verdikten sonar poşetinden dahi çıkartamam ama bilmem sen çakmak olarak kullanırmısın_?

bunun dışında 3310 pilleriyle elektrikli çakmak yapabilirsiniz...çok pratik ama enmiyetli bir piçimde yapmanız lazım cebinizde aktif olursa cep tutuşabilir hatta pil patlarsa derin yaralar alabilirsiniz...kolay gelsin...

radara gelince akustik sensörler var onların sensörlerinden kullarnak yapaiblirisin ama ileri derecede elektronik bilginiin olması gerek nette ufak tefek devreler var aslında ama onlarında pcb çizerken bile çok zorlanırsın çünki bu tarz devrelerde tasarım zor ve zahmetli bir iştir kafana göre pcb tasarlayamazsın....bunun dışında basit bişey istersen ultra sonic alıcı verici modüller var robotlarda cisim algılamada kullanıyor amatör elektronik çiler bilir onlardan alarak belki yapabilirsin ama çok randımanlı bişey olmaz diye düşünüyorum...onun yerine en orjinal fikir olarak bazı model araç teyiplerinde bu tarz radarları algılamak için özel bir kısım var eğer bu devre modül şeklinde ise bu modülü söküp micro işlemci ile güzel bir devre yaparak radarları algılatabilirsin ama araç teybinin diğer özellikleri ile tümleşik bir pcb de yer alıyorsa işine yaramaz ancak sensör tarzı ve entegre tarzında bişeyler varsa onları değerlendirebilirsin....işin birazda şansa kalmış gibi duruyor....kolay gelsin...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
Toplam Hit: 3454 Toplam Mesaj: 5