folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Lenovo Notebook Açılışta Hazırlanıyor Ekranında Kalıyor

Lenovo Notebook Açılışta Hazırlanıyor Ekranında Kalıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Ya çok saçma bi şekilde kendi kurduğum sıfır lenovo notebook geçenlerde açılıştaki "hazırlanıyor" ekranında kaldı w7 ye o kadar alışmışız w10 da ne yapacağımı bilemedim. güvenli modda felanda açamıyorum bu makinayı   

https://www.hepsiburada.com/lenovo-v15-intel-core-i3-1005g1-12gb-512gb-ssd-mx330-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82c500r0tx006-p-HBCV000003WY2N  makina bu  

saatlerce beklese de "hazırlanıyor" ekranı değişmiyor, eufi ile w10 pro kurmuştum.

Shephard tarafından 08/Nis/21 17:28 tarihinde düzenlenmiştir

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kullandigin setupin surumu ne hoca?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Öncellikle post ekranındayken F11 basarak tuşunu dene. "Gelişmiş Başlangıç ayarlarına" bazen girdiğine denk geldim Windows 10'da.

2.seçenek ise, boot ekranındayken 3 5 tekrarla aniden sistemin gücünü kesersen "Gelişmiş Başlangıç ayarları" na geçiyor Windows.  Batarya internal galiba harici değil. Windows 10 logosundayken, power tuşuna uzun süre basarak yapmayı denyebilirsin. 

"Windows 10, bir başlatma hatası ya da arka arkaya başlatma hatalarıyla karşılaşırsa bir sonraki önyüklemede Gelişmiş Başlatma Seçenekleri Menüsünü otomatik olarak göstermelidir"

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Ctrl + alt + delete yap hocam

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Sorun ekran kartı driverında. Aha inanmazsan dayıya sor. :)

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

Kullandigin setupin surumu ne hoca?

başka w10 isoları ile uefi boot yapayım diyorum, kurulum ekranı onarın a tıklıyorum onarım açılmıyor hiç, sıfır kurayım diyorum, "kurulum başlıyor" da kalıyor cihaz :S çok saçma

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

Live iso ile açmayı dene hocam. Açılırsa bios ve chipset i lenovo sitesinden edinerek yüklemeye çalış.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Hdd bozukmuş garantiye gitti cihaz hdd değişip lisanslı w10 home kurup yollamışlar freedos cihaza :))

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

w7ye nasıl alışmışsın ya 2021 oldu :D

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    Shephard bunu yazdı

Hdd bozukmuş garantiye gitti cihaz hdd değişip lisanslı w10 home kurup yollamışlar freedos cihaza :))

Bu Lenovo'ların HDD'ler hep sorunlu.. Benim de sıkıntılıydı ssd taktım kurtardım..

Kendine İyi Bak ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Benimde tablet logoda kaldı.Logoyu geçersede kendi kendine menü görünmeden sürekli reset atıyor.Güç tuşunu,usb güç girişini söktüm sorunu bulamadım.Çinden yedek parça söyliyeceğim.Olmazsa durur öyle kenarda.

Toplam Hit: 1274 Toplam Mesaj: 11
w10 windows10 lenovo