Letgo İsim Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek

Selam millet, 

Öyle süslü cümleler falan kurmayacağım, bu letgo uygulamasının fotoğraflardaki ürünlerin ismini başlığa yazma muhabbeti nasıl oluyor dersiniz? Çok basit bir uygulama gibi görünüyor fakat hangi açıdan hangi ışık ortamına göre çekerseniz çekin adamın önerisi neredeyse marka model düzeyinde bildiğin yapay zekayı tavan yapmış gibi geldi bana(yada bilmediğimden öyle geliyor) bilgisi olan bu tip şeylerle ilgilenmiş kişiler varsa paylaşırsa memnun olurum açık kaynak kodlu uygulama istemiyorum(veren olursa da yok demem :) )  sadece nedir bunun adı kaynağı cinsi ? 

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yandex'in görsel aramasını kullanıyorlar. Bir ara ilanların altında başlık yandex görsel arama tarafından oluşturuldu ibaresi vardı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yandex'in görsel aramasını kullanıyorlar. Bir ara ilanların altında başlık yandex görsel arama tarafından oluşturuldu ibaresi vardı.

Çeviriyi yandex yapıyor letgo tarafından önerilen yandex tarafından çevrilen şeklinde yazıyor 

Ayrıca yandex yapıyorsa da aynı soru yandex için de geçerli nasıl yapıyor?

Örnek Bir portatif klima ilanı gördüm marka görünmüyor önerilen başlıkta marka ve model yazıyor du

Marslan tarafından 30/May/17 22:40 tarihinde düzenlenmiştir

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Letgoyu aktif olarak kullanıyorum fakat her resimide aynı doğrulukda  değerlendirmiyor 

%30-50 bir karışmalar oluyor

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Her ilanı bu derecede değerlendirmek doğru olmaz hocam.Ben ara ara yanlış olmasa da tanıyamadığı bir cihaza şu şekilde başlık verdiğini görüyorum "Mavi elektronik alet". Ayrıca ilanlar daha sonra başlıkla beraber değiştirilebiliyor. Yani adam model yazmşsa kendisi yazmıştır büyük ihtimal çünkü telefonların tipleri (aynı markadanın farklı modelleri) aynı oluyor. Örnek : Samsung J3-5-7 cihazları birebir neredeyse. Onlar için de marka buluyor ancak model bulduğunu sanmıyorum. Ama benim de şöyle bir sorum var :) " Mavi elektronik alet " derken o aletin elektronik olduğunu nereden anlıyor :D 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Her ilanı bu derecede değerlendirmek doğru olmaz hocam.Ben ara ara yanlış olmasa da tanıyamadığı bir cihaza şu şekilde başlık verdiğini görüyorum "Mavi elektronik alet". Ayrıca ilanlar daha sonra başlıkla beraber değiştirilebiliyor. Yani adam model yazmşsa kendisi yazmıştır büyük ihtimal çünkü telefonların tipleri (aynı markadanın farklı modelleri) aynı oluyor. Örnek : Samsung J3-5-7 cihazları birebir neredeyse. Onlar için de marka buluyor ancak model bulduğunu sanmıyorum. Ama benim de şöyle bir sorum var :) " Mavi elektronik alet " derken o aletin elektronik olduğunu nereden anlıyor :D 

İşte bunlar hep deep machine learning

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek

Mesela buradaki ilana bakın aynı resim içerisinde halı ve koltukları ayırt edebilmiş ve isimlendirmiş tek resim olsa arama motoru ile arayıp ilk çıkan resmin adını koyuyor desem (hep anlamlı geleceğini varsayıyorum) kimse herhalde bir resim için halı ve koltuğu böyle anlatmaz :) makina metni olduğu kesin ama bu makina dediğimiz kişilik! nasıl oluyoda bu koltuğu ve halıyı ayırt edebiliyor hemde rengi ve deseni ile ???????

Adamlar ufacık bir uygulama yaptılar herkes bunlar parayı nereden kazanıyor diye soruyor ama bence adamların asıl işi bu değil daha çok dediğim algoritmayı geliştiriyorlar bizde data sağlıyoruz gibi geliyor, Adamların arge anlayışı farklı :)

...
Toplam Hit: 1697 Toplam Mesaj: 7
letgo başlık önerisi resim işleme letgo