LG G5 Mikrofon Sıkıntısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

İyi akşamlar beyler.

Geçenlerde telefonun mikrofonunun gittiğini farkettim. Düzeltmeyle veya tamirciyle uğraşmadım. Konuşurken hoparlöre alınca veya kulaklık mikrofonuyla konuşuluyor. Mikrofon kullanan uygulamayla felan da çalışıyor. Ama işte telefonu ahize gibi kullanırken ses hiç gitmiyor. Telefon modeli LG G5 SE. Acaba şu altına takılan hazır mikrofonlu hoparlörlü modüller var. Ondan mı alsam yoksa formatlık bir olay mı çözemedim. Boş yere 100 papelden olmayalım. Denemek için format atmaya da kıyamıyorum. Uygulamayla felan mikrofondan hiç ses almasa gidip değiştireceğim mikrofonu ama emin olamadım. Var mıdır böyle birşey tecrübe eden?

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Alttaki ana mikrofon gitmiş gibi duruyor. Hoparlöre alınca konuşabilirsin zira o zaman kamera kaydı için olan ikinci mikrofon devreye giriyor.

3845#*855# koduyla mühendislik menüsüne erişebilir test yapabilirsin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxDreameR
    MaxDreameR's avatar
    Erkek

Benim G5 in şarj yerinde problem vardı alt aparat fazlasıyla işimi gördü. Son zamanlarda aşırı ucuzladı 10 TL civarına bile bulabilirsin :)

Ben hb den aldım. Mikrofon, hoparlör, şarj yeri ve 1200mah civarı ekstradan pil var tuşa basınca şarj etmeye başlıyor.
    https://www.hepsiburada.com/lg-cam-plus-gbg-700-p-HBV000000NH0V?magaza=Turnac%C4%B1%20Teknoloji%20%C3%9Cr%C3%BCnleri

" ' "
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

G5 ilk çıktığı zamanlarda baya ilgimi çekiyodu, lakin 3-5 bin lira olduğu için alamamıştım. şimdi alsam mı ya ? sıkıntılı bir alet mi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

LG G2 den sonra tüm cihazları kronik problemli.

G3 - ekran sararması , kasa çatlaması , anakart kendi kendine bozulması vb.

G4 - anakartın kendi kendini yakması

G5 - Şarj problemi , anakart problemli , tak çıkardan kaynaklı hareketli bileşenlerde şarj olmama bataryanın dolu olduhu halde telefona elektrik vermeme vb. problemleri

V10 , yine anakart problemli

V20 , şarjın çok çabuk bitmesi probemi , cihaz çekmesi gerekenden fazla elektrik çekiyor bataryadan buda 2 gün gidecekse bile şarjınızın yarım günde bitmesine sebep , kendini resetleme kapanma vb. problemleri.

G6 , reset döngüsüne girme problemi.

LG G7 ve V30+ hakkında ise bilgim yok ne hallerdeler fakat uzak durun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

LG G2 den sonra tüm cihazları kronik problemli.

G3 - ekran sararması , kasa çatlaması , anakart kendi kendine bozulması vb.

G4 - anakartın kendi kendini yakması

G5 - Şarj problemi , anakart problemli , tak çıkardan kaynaklı hareketli bileşenlerde şarj olmama bataryanın dolu olduhu halde telefona elektrik vermeme vb. problemleri

V10 , yine anakart problemli

V20 , şarjın çok çabuk bitmesi probemi , cihaz çekmesi gerekenden fazla elektrik çekiyor bataryadan buda 2 gün gidecekse bile şarjınızın yarım günde bitmesine sebep , kendini resetleme kapanma vb. problemleri.

G6 , reset döngüsüne girme problemi.

LG G7 ve V30+ hakkında ise bilgim yok ne hallerdeler fakat uzak durun.

Komik ama LG telefonlarına stres testi yapmadan piyasaya sürüyor sanırım. Zira ilk kullanımda sorunların ortaya çıkmayıp uzun kullanımda ortaya çıkmasının başka açıklaması olamaz.

https://www.youtube.com/watch?v=rY4CJxbauEU

LG mobilde yaptığı salaklıkları yapmasa şuan Samsung'u bile geçmişti. Tasarımları iyi, yazılımları iyi, kamerasıda iyi. Daha ne olsun ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1246 Toplam Mesaj: 6
lg g5 se sikinti mikrofon hoparlör ahize arıza