LG LCD Tv Anakart Sorunu ( Yardım )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Bir yakınım LG 42LG6000 marka lcd tv'sini ekranında beyaz çizikler var diye bana hibe etti (sağolsun)

o araştışmış anakartın değişmesi icap edermiş ve servis el emeği ile beraber 400 tl fiyat çekmiş

Tv aşağıda ve 6 yıllık parçası zor bulunuyor

bunun anakartını en hesaplı (bedavaya en yakın) nasıl bulurum ve bulsamda ben monte edebilirmiyim ?

belki forumda elinde çıkması olan vardır diye umutluyum veya benzeri işle uğraşıpta işine yaramayan vardır

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

elektronik ile ilgili bir geçmişin yok ise tv anakartlarına dokunmanı tavsiye etmiyorum gerçekten sıkıntılı sonuclanabilir senin için hocam.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    abdullahozcan
    abdullahozcan's avatar
    Erkek

hdm girişi çıkart ve besleme kartını değiştir düzelir ana karta dokunma onunla alakası yok power saplayt değiştir o kadar. oda ucuz bulursun

Çoğu insan ömrünün en güzel yıllarını, bir apartman dairesinin odasında, televizyon seyrederek geçirir. Çoğu insan yirmi yaşında ölür ve seksen yaşında da gömülür
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    abdullahozcan bunu yazdı

hdm girişi çıkart ve besleme kartını değiştir düzelir ana karta dokunma onunla alakası yok power saplayt değiştir o kadar. oda ucuz bulursun

hocam nerden bulabilirim birde o parça sorunu çözermi

ve ben alsam takabilirmiyim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Elektronikten pek anlamam hocam ama servis 400 TL ye yapılabilir dediyse en fazla 100 tl maliyeti vardır.

kondansatörleri felan şişmiş olunca olur mu o hata acaba onuda bilmiyorum. Elektronikçiye götürsen daha iyi olur.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

Benim depoda yatan sanırsam 52 ekran lcd vardı. ekranı kırılmıştı çan sıkıntısına sökmüştüm. Parçalarıda dükkanda bir yere atmıştım. Güç kaynagındaysa filan bir de uyum saglar mı bilmem parçaları göndereyim sana anakartı da dahil herşey var çalışıyordu. Sadece ekranı kırıktı bende meraktan parçaladım.

Ama ilk önce arayıp bulmam lazım parçaları . Bu arada markası beko idi açaba uyum sağlar mı ? 

Bulursam parçaları foto atarım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    musa-90 bunu yazdı

Benim depoda yatan sanırsam 52 ekran lcd vardı. ekranı kırılmıştı çan sıkıntısına sökmüştüm. Parçalarıda dükkanda bir yere atmıştım. Güç kaynagındaysa filan bir de uyum saglar mı bilmem parçaları göndereyim sana anakartı da dahil herşey var çalışıyordu. Sadece ekranı kırıktı bende meraktan parçaladım.

Ama ilk önce arayıp bulmam lazım parçaları . Bu arada markası beko idi açaba uyum sağlar mı ? 

Bulursam parçaları foto atarım.

tamam hocam beklemeddeyim düşüncen için teşekkürler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

İşine yararsa haber göndereyim. Anakartta 1 vga, 1 hdmi, skart ve modül takma yuvası var, Bir kaç kablosu vardı bulamadım o da usb baglantısı içindi.

Güç kaynagı ve anakartı da mevcut. (Fotograflarda mevcut)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    abdullahozcan
    abdullahozcan's avatar
    Erkek

orda şok bobinleri var ayaklarını kontrol et bobin sarılı olanları lehim çatlağı olabilir hafif hafif lehimle birde ısı tabancan varsa ama sen yapamazsın enteğrenin üzerine ısı koruyucu silikon lazım bir elektronikçiden destek al

Çoğu insan ömrünün en güzel yıllarını, bir apartman dairesinin odasında, televizyon seyrederek geçirir. Çoğu insan yirmi yaşında ölür ve seksen yaşında da gömülür
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    abdullahozcan
    abdullahozcan's avatar
    Erkek

ayrıca bu parça fazla pahalı değil her yerden alabilirsin elekronokçiler pasajlarında var eski götür verirler 70 -100tl arası dahada ucuz olur

Toplam Hit: 2508 Toplam Mesaj: 10