Linux Kullanmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

s.a.  arkadaşlar ben ağustos 2013'te trafik kazası sonucu beyin kanaması geçirdimya bir seneyi hiç hatırlamyorum. zaten 7 ay bilincim bile yokmuş. kendime gelmeye başladığımda yine ağustos 2014 olarak hatırlıyorum. telefonuma öyle tarih giriyordum. açıkçası ahirete gidip geldiğim için (: artık windows kulllanmak istemiyorum. sonuçta adamların parayla sattığı bişey. ben bile en son windows10 kullanıyodum (:

artık ücretsiz işletim sistemi kullanmaya karar verdim, usbden linuxmint17.2  kurdum. kurarken fdisk formatı gibi bişey oldu galiba (: ama bu yaşıma kadar hiç linux kullanmadım. hep windows kullandım. windowsla linux arasındaki farkları anlatabilir misiniz? yani herhangi bişeyin kurulumu nasıl oluyor? .exe yoktu galiba linuxta mesela atıyorum winamp gibi bişeyi nasıl kuracam? chromeyi falan tamam linux uyumlu olanı indirecem ama sonrası nasıl olacak?  nasıl kuruluyo?

alenen sıfırdan bilgisayar kullanmaya  başlıyorum. öyle düşünün öyle anlatın

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Benim için windows ile linux arasındaki fark:

Microsoft Office, SqlServer, MSProject, MSVisio, Visual Studio, Solidworks

Bunlar dışında aralarında pek önemli fark yok aslında, Linuxda uzantıların önemi yok, özelliklerden executable işaretlersen çift tıklayınca execute etmeye çalışıyor, bana kalırsa gayet dandik bir OS desktop için.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Bunlar dışında aralarında pek önemli fark yok aslında, Linuxda uzantıların önemi yok, özelliklerden executable işaretlersen çift tıklayınca execute etmeye çalışıyor, bana kalırsa gayet dandik bir OS desktop için.

Gerici yobaz

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Holy ye  yakışmadı. Bizimle deyılsın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    krypt bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Gerici yobaz

bağnaz dogmatik

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

ikiside işletim sistemidir. Bu kadar abartılmasını anlayamıyorum. Linux eğitimi dediğimizde 60 kişinin gelmesine şaşırıyorum mesela. Windows eğitim desek herkes pro herkes çok biliyor, linux deyince adamlar geri basıyor. Korkulacak birşey yok gençler adam gibi kurulum yapıp kullanın her sıkıntı çıktığında google a danışın bir sıkıntısı yok ileri düzey için eğitim şart ama şuan herhangi bir desktop kullanıcısı linux a gayet geçebilir. 

!!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

https://solus-project.com/

Buna gerçekten bir göz atmalısın. Efsane bişey olmuş yaa. Bu dağıtımı ilk sürümlerinden beridir takip ediyorum esasen betaların esiri olmuşlardı ama işi çözmüşler bence ve çok lezzetli bir dağıtım olmuş. Ben Budgie masaüstü ortamını sevmiyorum ve o nedenle Mate olanını çektim ki normalde Mate de sevmem ama adamlar öyle bir giydirmiş ki, efsane.

Gel gelelim Software Center isimli alanları da çok işlevsel. Ubuntu ve türevlerinde de var ama bu farklı ve çok sevdim.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

https://solus-project.com/

Buna gerçekten bir göz atmalısın. Efsane bişey olmuş yaa. Bu dağıtımı ilk sürümlerinden beridir takip ediyorum esasen betaların esiri olmuşlardı ama işi çözmüşler bence ve çok lezzetli bir dağıtım olmuş. Ben Budgie masaüstü ortamını sevmiyorum ve o nedenle Mate olanını çektim ki normalde Mate de sevmem ama adamlar öyle bir giydirmiş ki, efsane.

Gel gelelim Software Center isimli alanları da çok işlevsel. Ubuntu ve türevlerinde de var ama bu farklı ve çok sevdim.

Denemeye değer :)
    Ağıma takıldı...

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
Toplam Hit: 1188 Toplam Mesaj: 8
linux kurmak