Linux Mint Performans Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Selam tbt ailesi uzun bir aradan sonra tbt'ye dönüş yapabildim :) Askerden geldiğim günün akşamı linux mint 14 sürümünü indirdim ve yükledim yükleme başarıyla sonuçlandı linux mint açıldı fakat herşey müthiş kasıyor menülere tıklıyorum 2 saniye sonra tepki veriyor.Belki güncellemelerdendir diyerek güncellemelerini de yaptım fakat sonuç aynı.Yanlız gözüme çarpan bir şey var ekran kartına tıkladığımda benim ekran kartı modelim yerine farklı bir şey yazıyor acaba ekran kartını tam olarak görmediğinden mi bu kasmayı yaratıyor ? Eğer durum böyleyse ekran kartımı nasıl tanıttırabilirim linux konusunda tecrübeli kardeşlerden fikri bekliyorum

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

acaba donanimsal sorun mu var

xubuntu live cd ile denermisin performans icin uretilmis bir surum ondada aynisi olursa kesinlikle driver veya donanim sorunu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

acaba donanimsal sorun mu var

xubuntu live cd ile denermisin performans icin uretilmis bir surum ondada aynisi olursa kesinlikle driver veya donanim sorunu.

Deneyeceğim dostum bilgisayarımda öyle danik değil 3gb ram var 1 gb ekran kartı var core2 duo 2.4 işlemci var normal şartlarda canavar gibi çalışması gerek bence.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Muhtemel ekran kartıdır hocam

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bende tum linux surumlerinde ekrankarti tam gucte calisiyor ve cok isiniyor

bir turlu driver i kurmayi beceremedim HDD yi degistirdikten sonra buyuk bir ugras vericem bu sefer.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristux
    baristux's avatar
    Erkek

Hangi masaüstünü kullanyorsun?

Toplam Hit: 980 Toplam Mesaj: 6