Linux-Pardus 2007.3 Driver Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek

bir arkadaşım bu işletim sistemini indirip kurmuş . üstüne compizi de kurmuş cok hoşuma gitti bende kurmak istedim.
    http://www.youtube.com/watch?v=_ImW0-MgR8I
    ama 2007.3 kurulamıyor.
    defalarca denedim nafile...
    ilk kurulumda bilgisayar donup kalıyordu ekran gücünü kesiyor cd room duruyordu.
    aynı sorunları başkalarıda yaşamış biraz araştırdıktan sonra açılışa bir kod ekleyip kuruluma geçtim
    kurulum yüzde 99 a gelince crc-32 hatası verdi
    cd bozuktur dedim yeniden başka cd ye yazdırdım sonuç aynı
    dedim indirdigim dosya hatalıdır yeniden indirdim gene aynı olay
    dedim belki yazıcıdandır 3 bilgisayarda ayrı ayrı indirip yazdırdım hepsinde sonuç aynı.
    madem 2007,3 kurulmuyor caracal ı kurayım dedim.
    gece kurdum  güncellemerini yaptım (sırf compizi çalıştırabilmek için o kadar güzel geldiki gözüme)
    485 mb lık uzun bir güncelleme sonrası ekran kartımı tanımadı
    ekran kartım ati radeon x700 se
    forumlardan araştırıp kurulumu elimmle yapmaya çalıştım
    /etc/X11/xorg.conf
    de bazı degişiklikler yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatınca yeşilli beyazlı bir ekran cıktı karşıma.
    üşenmedim bunuda araştırdım
    degiştirmiş oldugum /etc/X11/xorg.conf dosyasını silersem sistemin açılacagını söylediler
    ama ben pardusa girerken bu ekranla karşılaşıyorum yani pardusa giremeden bunu nasıl silecegim?
    yeniden kurmak istesem 485mb lık güncellemeyi ...sen yapmam.
    windowstan pardus dosyalarını program aracılıgı ile silebilecegimi söylediler
    Ext2IFS_1_10b miş adı indirip kurdum . pardusun kurulu oldugu bölümleri açmaya çalıştıgımda bölümler biçimlendirilmemiş biçimlendirmek istermisiniz uyarısı geldi
    yani programda işe yaramadı
    kısacası olay şu pardus açılırken xorg.conf daki yaptıgım degişiklik yüzünden açılmıyor xorg.conf u nasıl silebilirim
    live cd , Ext2IFS_1_ , pardusu yeniden kur demeyin lütfen
    cok uzun yazdım kusura bakmayın dünden beri buna ugraşıyorum 

bu arada pardusun ta ...

Selam ve dua ile...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    extfs silip bir daha kur pcyi yeniden başlat bundan sonra erişebilmen lazım son versiyonunu indirmeyi unutma....Olmadı pardus cdsini tak kurtarma modunda başlat
    bir dosya yarat ve "mount / /yarattıgın dosya" ile bagla sonra "cd" ile x.org'un oldugu yere geç "rm" ile dosyayı sil olsun bitsin

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 2031 Toplam Mesaj: 2