folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Linux VSFTPD Kullanımında Bir Sorun

Linux VSFTPD Kullanımında Bir Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım VSFTPD kurdum ama şöyle birşey var Mesela FTP açıp dosya upload edince dosya ziinleri 700 oluyor. Benim Dosyayı attığım zaman otomatik Dosya izinlerine 644 olması lazım klasörler de 755 olsun istiyorum. Bunu nasıl yapabilrim ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

vsftpd.conf içerisinde default_mask mı ne vardı onu ayarlaman lazım

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Nasıl yapıcam hocam döküman tarzı bişey var mı ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

/etc/vsftpd.conf dosyasında anonymous erisimler icin:

anon_umask=022

kullanıcı erisimleri icin:

local_umask=022

degerlerini set edip servisi yeniden baslatacaksın.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@Andrei ,  onlar zaten var ama olmuyor. FTP den sunucuya attığım Klasörler 755 izinli dosyalar ise 644 izinli olsun istiyorum 
    Bazı kaynaklarda file_open_mode 0755 yaptığımda klasörlerin 755 izin alacağını  anladım yaptım gene olmadı :/ Sorunumun ismini de bilmediğimden kendimi ifade de edemiyorum 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

up up up

Toplam Hit: 724 Toplam Mesaj: 5
linux