folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Linux Wireless Kartı Sorunu

Linux Wireless Kartı Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@toxic_17 nickli mürit henüz konu açamadığından konuyu ben açmak zorunda kaldım. Sorun şu şekilde:

"merhaba arkadaşlar lenovo g510 model laptopum var. kendi wireless kartı linux desteklemediği için anatel marka bir kart edindim. bu kartı takıp çalıştırdığim zaman "unauthorized wireless network card is plugged in. power off and remove it" hatası alıyorum bunun üstesinden nasıl gelebilirim?"

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Bazı laptop üreticileri yalnızca kendi sattıkları yedek parça kullanılsın diye, başka donanım kullanılmasını BİOS'tan engelliyorlar. Bunu kesin yapan bildiğim HP var. Bu durumla karsilasmış olabilir. Eğer öyleyse çözüm -eger varsa- marka ve modele göre değişir.

Blue Screen of Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    MaviEkran bunu yazdı

Bazı laptop üreticileri yalnızca kendi sattıkları yedek parça kullanılsın diye, başka donanım kullanılmasını BİOS'tan engelliyorlar. Bunu kesin yapan bildiğim HP var. Bu durumla karsilasmış olabilir. Eğer öyleyse çözüm -eger varsa- marka ve modele göre değişir.

Sanırım dediğin gibi. BIOS'unda whitelist olayı var. https://www.bios-mods.com/forum/Thread-Request-Lenovo-G510-Whitelist-Removal burada denemişler fakat biosu flashlayamamışlar. Mecburen biosu eeprom programlayıcı ile dışarıdan flashlamak gerekli(ymiş).

Bunun yerine şöyle güzel bir usb adaptörle çözmeli sorununu ve mevcut kartın sürücüsünün çıkmasını beklemeli. Üstteki işlem gerçekleşse bile tehlikeli olabilir (RMA servisi öper zaten. Sanırım lenovo direkt anakart değişimi diyormuş bu durumlarda).

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 2141 Toplam Mesaj: 3
linux wireless kart sorunu