Little Forest(Film) - Yardım Ve Bir Takım Düşünceler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Little Forest : Summer/Autumn (2014)
    Little Forest : Winter/Spring (2015)

Bu filmleri arıyorum. Filmden kesitlerle yapılan bir klibi aşağıda bulacaksınız.

Eğer Türkçe izleyebileceğim bir site varsa önceliğim bu.

Eğer yoksa bu filmi doğru dürüst indirebileceğim bir torrent sitesi var mı ? Ben bir tane buldum ama ilk 5 dksı yoktu.

+ Türkçe çevirisini yapmayı düşünüyorum. Kollektif olarak çeviri yapabileceğim bir sistem var mı ? Yalnız başıma değil bir arkadaşımla çeviricem. Ücretsiz bir şekilde çeviri yapmama yardımcı olabilecek bir sistem varsa memnun olurum.

+ Altyazı çevirisi yapıp , konuyla ilgili püf noktaları bilen ve paylaşabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum.

https://www.youtube.com/watch?v=JT7NNM-QE4k

DÜŞÜNCELER (Bundan Sonrasını Okumak Zorunda Değilsiniz,Yaşadığım Kafanın Dışa Vurumu) 

Klip bana oldukça güzel şeyler düşündürüyor;

Hiçbir iktidarın -eğer ben izin vermezsem- ruhumu kirletemeyceğini , umutlarımı çalamayacağını , beni hayal kırıklığına uğratamayacağını , inançlarımı aşağılık emelleriyle değersizleştiremeyeceğini düşündürüyor. Ve bana umut veriyor. 

Çünkü ben topraktan geldim ve yine ona geri döneceğim. Toprak,doğa bana ölümlülüğümü ve ölümden doğan yaşamın döngüsünü hatırlatıyor. Kısıtlı bir zaman için burada , bir görev uğruna var olduğumu. Sistemin bana dayattıklarıyla ömrümü heba edemeyeceğimi , boyun eğmemem gerektiğini , kişiliğimden taviz vermemem gerektiğini anımsıyorum ve sistemin sürüklediği gafletten , bu ağır iğrenç atmosferden uyanıp , başımı yukarı kaldırıp nefes alıyorum. Yaşadığımı hissediyorum. 

Benim ayaklarım yere basmalı , başımın üzerinde açık mavi gökyüzü olmalı. Ben üretmeliyim. Ben yaşayıp yaşatmalıyım.
    -0-
    Siyasi partilerin bencilliği , kötülüğü , cehaleti ve boktanlığı üzerimize kara bulut gibi çöktü. Yetiştirdikleri nesilleri görüyoruz. Hepimiz serzenişteyiz. Herkes bişeylere sarılıyor ama sarıldıkları ideolojiler çürük , içi boş , kirlenmiş , yozlaşmış... 

Yeniden düşünmek lazım. Harekete geçmek lazım. İsimsiz olarak toplumun damarlarında , aynı damarlardaki alyuvarlar gibi bu pislik ile mücadele etmek lazım. Umutlarımız saman alevi gibi... Fakat yaşadığımı şuan hissediyorum. Bu kafa benim kodum , toplumun dayattığı gibi neden olamadığımın yanıtı. Ve bunları hissettiğim an ,yani şuan, ne düşündüğümü bilmek istiyorum.

Karanlığıma düştüğüm an , depresif boktan yaşantıma döndüğümde , yediğimden içtiğimden zevk almadığımda bunları hatırlamak istiyorum... Anlamlı bir hayat yaşamak istiyorum.Klibe adını veren WALDEN isimli şarkının kaynağına inerek , Thoreau'dan alıntı yaparak bitiriyorum.

-0-

"Düşüne taşına yaşamak , yaşamın yalnızca en önemli olgularıyla yüz yüze gelmek için , onun bana öğretmek zorunda olduğu şeyi öğrenip öğrenemediğimi görmek için , o güne dek yaşamadığımı ancak ölümle yüzyüze geldiğim gün keşfetmemek için ormana gittim.

Yaşam bunca değerliyken yaşam olmayanı yaşamak istemedim. Adamakıllı zorunlu olmadıkça , yaşamdan el çekmek de istemedim. Derin yaşamak , yaşamın özünü tümüyle emmek , yaşam olmayanların hepsini bozguna uğratmak,kesip atmak , derinden kesmek için sapasağlam , tıpkı bir Spartalı gibi yaşamak istedim;yaşamı köşeye sıkıştırmak,onu en alt koşullarına indirgemek , değersiz olduğu ortaya çıkarsa , gerçekteki değersizliğinin tümünü örtmeden , gizlemeden dünyaya duyurmak istedim;yaşamın yüce olup olmadığını deneyerek bilmek , bundan sonraki gezimde onun hesabını doğru vermek istedim."

-0-
    Benim gibi milyonlarca insan yaşamından zevk almıyor , acı çekiyor , bunalıyor. O yüzden umutlarınızı kaybetmeyin. Ellerinizi taşın altına koyma cesareti gösterdiğiniz gün , o taş sizi öldürse bile mutlu ,anlamlı bir hayatı yaşamanın verdiği huzur içinde olacaksınız. Bütün kirlerinizden arınacaksınız. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Dogaya dönüş bundan sonra hizlanacak. 

Konut fiyatlari %20 azalmis, tarla bahce fiyatları %20 artmis karantinada. Bu da kaniti.

Kiymetini uzun zaman once anlamistim.

Verdigin videoda kizin erkek versiyonunu takip ediyordum bayağdir

https://www.instagram.com/tv/B_y8-3lp9sx/?igshid=1308crp1ewfdm

https://www.instagram.com/tv/B_sb-uxJPrT/?igshid=1n5n1f9c53cy1

https://www.instagram.com/tv/B_XSfwVpTtN/?igshid=1hgvus3axapgo

futurist tarafından 24/May/20 11:57 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Doğaya döüş filmi bakıyorsan ''The biggest little farm'' ı izlemeni tavsiye ederim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı

Doğaya döüş filmi bakıyorsan ''The biggest little farm'' ı izlemeni tavsiye ederim

Bu filmleri arıyorum. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    tacir bunu yazdı

Bu filmleri arıyorum. 

https://1337x.to/search/little+forest/1/

torrent ile indirebilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merak ettim bana da atsanıza yav izleyeyim bende. Torrent yemiyor pc de benim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

https://1337x.to/search/little+forest/1/

torrent ile indirebilirsin.

Yavaş yavaş iniyor bakalım. Türkçe altyazı bulamayabilirim. Çevirisini yapmayı düşünüyorum. Nerede nasıl bu işi güzelce yapabiliriz. Bsplayer'da çıkan türkçe altyazıları hangi siteler sağlıyor mesela , vatana millete bi faydamız dokunsun :D 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

Bu konuyu başka bi yerde veya tbt de önceden paylaştın mı nedense aynı yazıyı tekrar okuduğu mu düşündüm bi an ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

Bu konuyu başka bi yerde veya tbt de önceden paylaştın mı nedense aynı yazıyı tekrar okuduğu mu düşündüm bi an ?

https://www.tahribat.com/forum/ortak-ingilizce-ceviri-platformu-240558 bu vardı ama güzel bişey bulamamıştım.

Toplam Hit: 868 Toplam Mesaj: 9
little forest walden thoreau