Lnb Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Mrb geçen sene buzamanlar değiştiğim çift çıkışlı next lnb tek çıkışı yine arızalandı.

Görüntü ve sinyal kalitesi iyi olan bir lnb tavsiye edermisiniz

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Sharp iyi birde usr seriler var onlar pahali sonucta turksatsa al bir tane gec

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

al bitane geç diyosunda bir yıl dayanmıyor malesef :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Wismann, botech...  

Ayrıca lnb görüntüyü etkilemez yani sd, hd, 4k görüntüyü bütün lnb'lerden alabilirsin. 

Sinyal kalitesi de etkilenmez hepsi aynıdır. Belki 1 2 puan değişir onda mühim değildir

Değişen tek şey dayanıklılığıdır

Lnb'yi taktıktan sonra tepesine bir poşet geçir alttan bağla ki sıvı temasının önüne geçebilesin. Kabloda yaptığın yanlış bağlantı yani orta uçla saçakların 1 tanesi birbirine teması halinde lnb uçabilir(düşükten biraz fazla bir ihtimal)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Lnb şans işi hocam , ben bildiğin Çin malı da satıyorum , 8yil gittiği bile oluyor. 

Orijinal sharp al , çift çıkışlı işini görür. Dikkat et eline aldığında Agir olsun sharp mavi kutu ise içinde ki lnb de beyaz-mavi ise hafifse alma çakma sharp dır. 

Orijinal sharp kendini belli eder fiyatı da biraz yüksektir ama bayağı götürür seni. 

Ha bana sorarsan git sıradan bir çiftli lnb al tak , milenium , technobox , yani sıradan lnb , yıldırım çekmez ise , ve su damlayan bir yerin altında değilse kafadan 5-10yil gitmesi gerek. 

Yok sürekli takılan lnb bozuluyor ise , lnb de ki kablolara dikkat et içleri su çekmiş ve oksit yaptıysa , lnb ye su verdiği içinde bozuyor olabilir 

Kablonun oksit olduğu nasıl anlaşılır ; Kabloyu sök , başında ki demir parçanın içine bak (f konnektor ) kablonun içinde ki bakırın rengi siyahlasmis ise , kablo su çekmiş ve oksit yapmıştır zamanla lnb ve tv/receiver de bozabilir.

Şimdi yazdıklarımın hepsini unut hocam :) markaları filan 

Sana bir sır vereceğim lnb alırken kutunun üstüne bak 0,6db , 0,7db filan yazar. 

Db oranı ne kadar küçük ise lnb o kadar kalitelidir. 

Markaya bakma bile , üstünde ki db oranlarına bak en düşük db olanı al gitsin. 

Kolay gelsin 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Roark bugün tv ihtiyacı olmasa senden alirdim hocam kısmet işte, teknosadan filan alırım onlarda sahte satmaz sanırım 

Sharp'a bide model verirsen onu alım iyisi olsun 

Anlasilan kabloda değişecek okstit ihtimalinden yeni lnb de yemiyelim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Arkadasin dedigi gibi hocam surekli yaniyorsa baska bir sey vardir be sharp almistim yabmisti aldigim yere  verdiler yenisini ama dedigim gibi al bir tane gec

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Model fark etmez hocam , dediğim gibi ille de sharp olmasına da gerek yok , db oranı düşük olan lnb iyidir. Resmi mağazalardan alacaksan zaten orijinal ürünlerdir hepsi db oranına bak dusuk olanı at tak. 

Eğer surekli lnb yakiyorsa %100kablolarinda oksit ya da şase vardır. 

Toplam Hit: 862 Toplam Mesaj: 8
lnb çift çıkışlı lnb