folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Localde Oynattığım Video Geç Yükleniyor

Localde Oynattığım Video Geç Yükleniyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Selamlar, elimde birkaç webex ekran kaydı 100-200 mb lık 2-3 saat uzunluğunda videolar var (.mp4), VLC Player ile açıyorum ama video local pc içinde olmasına rağmen sanki 3 mbps internet ile 1080P izlemeye çalışıyormuş gibi ileri sardığımda bekletiyor... Bunu seri şekilde izlemek, ileri geri sarmak için ne yapmak lazımdır?

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Konu takip. Aynı sorunu bende .TS formatlı videolarda yaşıyorum. Bakalım burdan birşeyler çıkacak mı ? 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir ve bunuda bir admin görsün ve farketsin ve ab ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

playerı değiştirmeyi denedin mi ? 

Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

başka player denediğini varsayarak

file cachingi arttırmayı ve donanım hızlandırmayı deneyebilirisin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Her mp4 dosyası aynı değil. Codec, codec parametreleri önemli. Ayrica 2-3 saat video dosyası h264 gibi codecler için oldukça ciddi. Seeking işlemi sıkıştırma algoritmasi gereği zor.

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

vlc, windozun kendi player ı olarak 2 player denemiştim, daha sonradan codec klite pack yükledim baktım düzelme yok sonra media player classic ile açtım sıkıntısız ilerliyor. 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

.ts uzantılı filmleri oynatma da bende de şöye sorun oluyor zaman atlaması yapınca ses atlıyor ama görüntü daha sonradan geliyor, gelinceye kadar da ekran donmuş olarak bekliyor. gom-km-vlc bunlarda yapıyor mp classic te daha sorunsuz çalışıyor ama kullanışlı değil bence mpclassic. km kodek te yüklü bilgisayarda. bunu aşmanın bir yöntemi var mı yeni bir oynatıcıya geçmeden

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

Selamlar, elimde birkaç webex ekran kaydı 100-200 mb lık 2-3 saat uzunluğunda videolar var (.mp4), VLC Player ile açıyorum ama video local pc içinde olmasına rağmen sanki 3 mbps internet ile 1080P izlemeye çalışıyormuş gibi ileri sardığımda bekletiyor... Bunu seri şekilde izlemek, ileri geri sarmak için ne yapmak lazımdır?

Hocam laptoptaysan güç ayarlarını dengeliden performansa çekmen çok şey değiştirir, masaüstüyse de  ya codec sıkıntın var ya player ya da donanımın (işlemci ve ram) bu sıkıştırmayı çözebilmek için yetersiz.
    Şöyle anlatayım, Ryzen 5 3600, 16 gb 3200 Mhz ram var bende, normalde hiç sıkıntı yaşamadığım x265 sıkıştırmayı, aynı anda büyük boyutlu iki winrar sıkıştırması açarken izlemeye kalktım, ileri alınca 5 saniye, görüntü duruyor, buffer yapıyor tekrar oynatıyor. Normalde direkt 5 sn ileri atlıyordu. Yani sistem kaynakları winrar tarafından tüketildiği için yetmedi. Senin de arka planda sistemi tüketen olabilir ya da sistem yetersiz olabilir.

Çok olaiblirli bir yazı oldu ama sistemin ve dosyan hakkında çok net bilgi vermediğin için tüm aklıma gelenleri yazdım işte :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    william
    william's avatar
    Erkek

hocam bu uygulamayı dener misin? https://mpv.io/

TELEGRAMTURKIYE.ORG
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

sorunu mediaplayer classic kullanarak çözdüm hocalar teşekkürler. Bu arada pc masaüstü i5/16ram vs. güzel pc ve yük de yoktu, kodek modek işleriyle ilgili olsa gerek.

next next next install
Toplam Hit: 513 Toplam Mesaj: 10
kayıt video mp4