folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Logoforkids (Çocuklar İçin Programlama)

Logoforkids (Çocuklar İçin Programlama)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

LogoForKids

Çocuklar için programlama aracı (Tool)

Progamı elimden geldiği kadar ve Google'in de yardımıyla Türkçe'ye çevirdim. İçinde bir örnek mevcut. Uygulama dilini önce ingilizceye çevirip, yeniden başlattıktan sonra örneği deneyebilirsiniz. Türkçe yazılan kodlar, uygulama dili de Türkçe olduğunda çalışıyorlar.

Modifiye LogoForKids (Türkçe) : http://s7.dosya.tc/server2/rqmk4w/LogoForKids_v0.0.1.5.rar.html

Görüntü :

https://i.hizliresim.com/1JkWpB.png

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Nasıl kullanılıyor?

LogoForKids klasörü içinde Logo.exe dosyasını bulup çalıştırıyoruz. Butonlara basarak her adım bir işlem şeklinde ilerliyoruz. Save butonuna basarak yada Exit butonuna basarak

uygulamayı kaydet seçiyoruz. Bir isim vererek istediğimiz klasöre kayıt ediyoruz.

İlk işlemimizi yapalım:

[İleri] butonuna basalım ve açılan kutuya bir rakam girelim [1.00]

[Sol] butonuna basalım ve açılan kutuya bir rakam girelim [90]

Bu şekilde bir kare çizmiş olduk. Kayıt ettiğimizde aşağıdaki gibi bir dosyamız olacak.

İleri 1.00
    Sol 90
    İleri 1.00
    Sol 90
    İleri 1.00
    Sol 90
    İleri 1.00

Dosya uzantısı ".lgo"

Her işlemi tek olarak yapmak yerine bir dögü içinde işlemleri tekrarlatarak ta aynı sonuca ulaşabiliriz.

Belgeleri klasöründeki "YARDIM" dosyasını da (kısmen) Türkçeye çevirdim. Uygulamayı yapan kişi bu uygulamayı dört yaşındaki kızı için yapmış. Bizim çocuklarımız neden kullanamasın.

emrah20 tarafından 23/Oca/18 21:51 tarihinde düzenlenmiştir

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

biz tegv'de çocuklarla scratch kullanıyoruz. gayet de güzel sonuçlar elde ediyoruz. programı müsait bir zamanda deneyeceğim, lakin çocuklara programlamayı aşılamak, sevdirmek ya da bu şekilde birşeyler yapabileceğini öğretmek farkettirmek  isteyen  varsa scratch'i de denesin derim. eğitim kitapları vesaire de var, güzel şeyler çıkıyor.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

biz de coderdojo da scratch kullanıyoruz. Gayet güzel bir uygulama/site. Tavsiye ederim ben de. Senin dediğin uygulamaya da bakarım hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bir murit vardı sanırım FireX . Onun yazdığı dili çocuklara uyarlasa muhteşem olurdu :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Ikinci asama olarak app inventor'u ogretin derim.

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 2203 Toplam Mesaj: 6
programlama programlamaya giriş