folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder M-Pesa Kullananlardan Türkiye'ye Para Transferi

M-Pesa Kullananlardan Türkiye'ye Para Transferi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba. Daha önce bu konuyla ilgilenmiş olanlar var mı bilmiyorum ama ben bir türlü bulamadım. Bir Android uygulamam mevcut ve uygulama içi satışları ile maddi kazanç sağlıyorum. Avrupa'dan satın almaları Google Play üzerinden yapabiliyorlar ancak kullanıcı kitlemin büyük kısmını oluşturan Kenya'lılar M-PESA diye adlandırılan bir mobil ödeme sistemi ile çalışıyorlar yani çoğunun kredi kartı yok. Google 2018'de bir açıklama yaparak M-PESA ile ödemeyi uygulama satın almaları için aktif hale getirdi ancak uygulama içi ürünler ve abonelikler için bu ödeme sistemi geçerli değil. PayPal aktif olsa oradan çalışabilirdim ancak bildiğiniz üzere onun da önü kapandı. M-PESA kullananlardan bir şekilde ödeme almak istiyorum, var mıdır bu konuda tecrübe sahibi hocalarımız ?

since 2005 // tbt
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Up

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Ne kadarlik bir miktardan bahsediyorsun bilmiyorum ama paypal kullanip kendinin ya da baskalarinin online alisveris ihtiyacini paypal ile karsilayip urun alabilir ya da urunleri paraya cevirebilirsin. Komisyon karsiligi paypal bozumu yapanlar da var.

Kenyalilar hangi uygulamaya para veriyor onu merak ettim, cok onemli degilse pm'den ya da buradan uygulamayi paylasman mumkun mu?

Tiskirler, bol kazanclar.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı

Hocalar merhaba. Daha önce bu konuyla ilgilenmiş olanlar var mı bilmiyorum ama ben bir türlü bulamadım. Bir Android uygulamam mevcut ve uygulama içi satışları ile maddi kazanç sağlıyorum. Avrupa'dan satın almaları Google Play üzerinden yapabiliyorlar ancak kullanıcı kitlemin büyük kısmını oluşturan Kenya'lılar M-PESA diye adlandırılan bir mobil ödeme sistemi ile çalışıyorlar yani çoğunun kredi kartı yok. Google 2018'de bir açıklama yaparak M-PESA ile ödemeyi uygulama satın almaları için aktif hale getirdi ancak uygulama içi ürünler ve abonelikler için bu ödeme sistemi geçerli değil. PayPal aktif olsa oradan çalışabilirdim ancak bildiğiniz üzere onun da önü kapandı. M-PESA kullananlardan bir şekilde ödeme almak istiyorum, var mıdır bu konuda tecrübe sahibi hocalarımız ?

Kenya pazarına hitab eden ne gibi bir uygulama yapmış olabilirsin bende orasını merak ettim :D

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Up

teşekkür ederim hocam :)

@telekom hocam süreklilik olduğu için PayPal uzun vadede baya zarar ettiriyor ve güvenilir birilerini de bulamıyorum. Bir de maliye hayırdır demesin diye fatura kestiğim için gelen ücretler için atan kişiye fatura kesmem gerekecek falan birazcık sıkıntı, stabil bir yer olması daha iyi olur. Çok büyük meblalar değil aylık 2-3k$ civarı bir akış var.

@deja-vu hocam appi paylaşmayayım çünkü başka sanal ortamlarda haksız yere sıkıntılar yaşadım, ben olduğumu bilmesinler. Kenya kesinlikle üzerine düşündüğüm ya da planladığım bir pazar değildi hatta ilk 2-3 ayımda İtalya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri çok ilgi göstermişti hatta Google Play'de 1. sıraya kadar yükselmiştim bazı ülkelerde ama son 1-2 aydır ne olduysa Kenya, Nijerya, Fas, Fil Dişi Sahilleri akınına uğradım :) Ben de bu akını paraya dönüştürmek için m-pesa başta olmak üzere bu arkadaşların ödeme yöntemleri ile ödeme alma peşindeyim.

since 2005 // tbt
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    deja-vu bunu yazdı
    manyaki bunu yazdı

Kenya pazarına hitab eden ne gibi bir uygulama yapmış olabilirsin bende orasını merak ettim :D

Aklıma direkt su sesi uygulaması geldi :D

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 1262 Toplam Mesaj: 6
android mpesa