M1'de Ntfs Desteği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, m1 işlemcili mac'de ntfs desteği için hangi programı kullanıyorsunuz?

Hürmetler.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

sürekli kullanımsa ntfs-3g paketi vardı galiba, eğer geçici süre gerekiyorsa da https://iboysoft.com/ntfs-for-mac

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı

sürekli kullanımsa ntfs-3g paketi vardı galiba, eğer geçici süre gerekiyorsa da https://iboysoft.com/ntfs-for-mac

ntfs-3g yi install dokumanına göre kurdum ama halen ntfs diskimi görmüyor. Acaba kaçırdığım bir ayrıntı var mı?

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

ntfs-3g yi install dokumanına göre kurdum ama halen ntfs diskimi görmüyor. Acaba kaçırdığım bir ayrıntı var mı?

evet, macde güvenli modu kapatıp ana ntfs driveriyle yer değiştirmen gerekiyor hocam ama geçici süre gerekiyorsa attığım yazılımı kullan geç

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

NTFS for mac by Paragon Software güzel bir tercih. Ancak cihaz uzun süreli kullanılacaksa harici diski formatlayıp ext4 formatına çevirmek çok daha verimli oluyor.

NTFS olduğu zaman canı istediği zaman sadece okuyor, yazma kısmında genelde problem oluyor. Güven olmuyor.

uguraba tarafından 31/May/22 22:54 tarihinde düzenlenmiştir

Vir sapit qui pauca loquitur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

mounty kullanıyorum, gayet memnunum, ancak geçenlerde flash diski uygulama üzerinden unmount etmeden çıkardım, şimdi verileri görebiliyorum ama hiçbir şekilde üzerine veri yazamıyorum.

çözüm önerisi olan varsa alırım.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    Dark_Lord bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

evet, macde güvenli modu kapatıp ana ntfs driveriyle yer değiştirmen gerekiyor hocam ama geçici süre gerekiyorsa attığım yazılımı kullan geç

Sürekli bir çözüm harika olur.

Edit: Hocam çok sağ ol, iş gördü program da.

Dark_Lord tarafından 31/May/22 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 520 Toplam Mesaj: 7
ntfs m1