folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mac Cihaz Format Atamama Sorunu

Mac Cihaz Format Atamama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam Ahali,

Elimizde japonyadan gelme bir macbook var Sierra sürümü yüklü ne yaptıysak cihazı formatlayamadık.

İnternet Recovery giriyor son 1 dakika kala diyor hatayla karşılaştık yeniden başlatın.

Tüm kombinasyonları denedim alt command r / shift + alt + command + r vs vs 20 tane video izledik olmadı.

En son usb yazdım sierrayı bu seferde usb cihaza okutamadık.

Var mı bunun bi yolu?

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

cihaz mac ne ? 

baslangic diskini sildiniz mi ? 

cihaz ile ilgili detay verirsen bakalim ya da apple destekten yardim iste aninda cozerler. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Internet recoveryde başka bir ağ ile denediniz mi? Ayrıca USB'yi görmeme olayı çok rastlanılan bir durum değil. Normalde siz USB'ye aynı sürümü değil de gerekirse bir üst/alt sürümü bootable disk olarak oluşturun, bir de öyle deneyin. Apple destek hattını arasan da bu adımları söyleyecek. Boşuna vakit kaybetme. High Sierra ya da Mojave sürümlerinden birini USB ye yazdırın.  

https://support.apple.com/tr-tr/101578

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

Internet recoveryde başka bir ağ ile denediniz mi? Ayrıca USB'yi görmeme olayı çok rastlanılan bir durum değil. Normalde siz USB'ye aynı sürümü değil de gerekirse bir üst/alt sürümü bootable disk olarak oluşturun, bir de öyle deneyin. Apple destek hattını arasan da bu adımları söyleyecek. Boşuna vakit kaybetme. High Sierra ya da Mojave sürümlerinden birini USB ye yazdırın.  

https://support.apple.com/tr-tr/101578

3Farklı ağ ile denedim olmadı sudo komutu not found diyor kaldık öyle 2016 model

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 344 Toplam Mesaj: 4
macbook