folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Mac OS X Snow Leopard İndirdim Dgm Uzantılı [Yardım]

Mac OS X Snow Leopard İndirdim Dgm Uzantılı [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşımın mac i çok sorun çıkarıyordu format atmaya karar verdik kurulum cd sini kaybettiği için benden rica etti indirmem için

bu sitede http://www.oyuncehennemi.com/mac-os-x-snow-leopard-install-dvd-retail-t832469.html# buldum 6GB indirdim. ama dosya uzantısı .dgm çıktı

Şidmi sorum şu ben bunu direk çift katmanlı dvd ye yazssam olur mu ? mac görür mü taktığımızda ?

yoksa ayrı bir işlem mi yapmam gerekiyor teşekkür ederim.

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

başka bir program için sormuşlar ama cevap aynı sanırım

DMG uzantısı mac os sistemi için kullanılan programlar için alınan disk imajıdır. Windows ta kullanabilmek için bazı dönüştürücüler var ama ne kadar işe yarar bilmiyorum. Ama bunun yanında ultra iso veya magic isoyu bir deneyebilirsin. Biraz araştırdım Magic iso için sitesinde şunları buldum.

Open komutu ile dmg uzantılı dosyayı açıyoruz.

faq11_1.jpg%20%28400×320%29

daha sonra File menüsünden properties(özelliklere) girip aşağıdaki ayarları yap.

Apple hsf ve Apple hsf + daki onay işaretlerini kaldır.

faq11_2.jpg%20%28402×485%29

Resimde gösterilen kısımları seç

faq11_3.jpg%20%28402×485%29

Ok 'a tıklayıp çık. Sonra farklı kaydet (save as) ile iso olarak kaydet ve sonra cd veya dvd ye yazdırarak kullan.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çok teşekkür ederim cevabın için hiç diilse birşey daha öğrenmiş olduk. ama

ben windowsta kullanmak istemiyorum, sadece bu .dmg uzantılı dosyaı yazıp mac te kurulum yapmak istiyorum

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

mac te yazdır dvdyi kullan

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 2013 Toplam Mesaj: 4