Macbook Oyun Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

beyler selam,
    macbook pro aldım. özellikleri : i7 2.3   16 gb 1600 mhz ram. 1.5 gb iris pro.2 gb nvidia gt750m     ekran kartı var ama oyunlar aşırı donma yapıyor.

the witcher 3 ü indirdim dün hadi dedim oyun çok hayvani birde windowsta denedim. neyse bugün steamdan mac sistem için metro last light indirdim. en düşük ayarda bile donma yapıyor. sistem izlencesinden ram işlemci hareketlerine bakıyorum yüzdeleri düşük ama oyunda takılmalar var. neden olabilir bu bileniniz varmıdır?

Bittik biz bittik
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

hocam ben o sekil agir oyunlar oynamasamda cs go lol gibi oyunlari oynadim 2-3 kere sknti cikarmadi bende acaba ekran kartini kullanirken onboard vs seciyor olabilir mi boyle bisi varmi bilgim yok ancak bir varsayim  @CanKirca mac konusunda bilgili oyunlar hakkinda bilgisi varmi bilmiyorum ancak yardimci olabilir. msj atabilirsin

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

youtubeda izledim adamlar aynı makinayla hayvani oyunları oynuyorlar hık demiyor.  aynı oyunu last lightı da izledim takılmadan oynuyor adam. bi bok anlamadım valla benim şanssızlığım sanırım

Bittik biz bittik
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

youtubeda izledim adamlar aynı makinayla hayvani oyunları oynuyorlar hık demiyor.  aynı oyunu last lightı da izledim takılmadan oynuyor adam. bi bok anlamadım valla benim şanssızlığım sanırım

pc de 2 ekran kartı olabilir. bi intel, dandik olan, şarj fln çok yemesin diye, birde performans ekran kartı olan nvidia.oyunu açarken nvdia deilde intel çalışıo olabilir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

pc de 2 ekran kartı olabilir. bi intel, dandik olan, şarj fln çok yemesin diye, birde performans ekran kartı olan nvidia.oyunu açarken nvdia deilde intel çalışıo olabilir

smc ve pram diye bişilerin resetinden bahsediliyor biyerlerde onlara bakıyorum o tarz bir sorundan bahsetmişler

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

ekran kartlarını manuel seçebildiğim bi program buldum. iris pro ile 44-45 fps ye çıkıyor. nvidia gt750m ile 10 fps yi geçemiyor. gülermisin ağlarmısın

Bittik biz bittik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

Fırat Programa gerek yok Ayarlarda Şarj bölümüne Gir orda ekran kartı seçenkleri vardı şuanda macbook um Rusyada ordan düşük performans ve yuksek performans ayarı var onu yaparsan işin çözülür :) ne adamsın

not: La 10 Fps igrenç bi durum yalnışın var pingin düşük olunca iyi olur Fps yuksek olunca iyi olur :) 60+ Fps candır 10 Ping hayattır

emuxa tarafından 04/Ağu/15 00:23 tarihinde düzenlenmiştir

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı

Fırat Programa gerek yok Ayarlarda Şarj bölümüne Gir orda ekran kartı seçenkleri vardı şuanda macbook um Rusyada ordan düşük performans ve yuksek performans ayarı var onu yaparsan işin çözülür :) ne adamsın

not: La 10 Fps igrenç bi durum yalnışın var pingin düşük olunca iyi olur Fps yuksek olunca iyi olur :) 60+ Fps candır 10 Ping hayattır

olm bende biliyorum fps nin yüksek olması gerektiğini.
    o ayar yapılı. o ayar dışında da gt750m   10fps             iris pro 45 fps veriyor. sence bi terslik yokmu bunda?

Bittik biz bittik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

işte bende onu diyom terslik var :D 

Bak ben sorunumu şöyle çözdüm Dedigim gibi şarj ayarlarına gir 3 sekmede yanılmıyorsam yüksek performans ayarı vardı ona getir sonra pc yi aç kapa artık sadece yüksek performans çalışacak ve deli gibi batarya yiyecek :D En garanti yol buydu bende bir çok şey denedım yazılımsal filan geçse bile pc yi res istiyor :/

emuxa tarafından 04/Ağu/15 12:02 tarihinde düzenlenmiştir

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
Toplam Hit: 1149 Toplam Mesaj: 9
macbook oyun yavaş