folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Macbook Pro 2020 Ve 2K Monitör Sorunu

Macbook Pro 2020 Ve 2K Monitör Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek

Linkteki bu ürünü aldım fakat içinden Type-c çıkmadı macbook'un orjinal type-c kablosu da görüntü vermedi signal yok dedi. amazonda biri aynı sorunu yaşamış ona belkin kablo önermiş viewsonic ve adam sorunu çözmüş ama benim daha başka sorunum var. ben type-c to hdmi aparatı ile hdmi kablo ile bağladım ama yazılar bir tuhaf ve içime kurt düştü

yarın Thunderbolt kablo alsam type-c girişinden görüntü alır mıyım ve bu sorunu yaşar mıyım ?

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2785-2k-mhdu-27-75-hz-5-ms-hdmi-type-c-freesync-qhd-ips-led-monitor-p-HBV00000UX9VS

Herkesin hayatına kimse karışamaz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

büyük ihtimal thunderbolt ile çözersin ama keşke almadan buraya yazsaydın aldığın ekran hem hz olarak hem ms olarak çok kötü iade şansın varsa iade edip bundan alabilirsin kendimde bu monitörü kullanıyorum çok memnunum

https://www.itopya.com/gigabyte-27-m27q-170hz-1ms-2xhdmi-dp-qhd-freesync-premium-gaming-monitor/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Bilgisayar ve monitor ikilisi arasindaki baglantida ilk onceliginiz DisplayPort baglantisi olmali.

Macbook Pro, type-c uzerinden direkt DisplayPort cikisi veriyor, yani "usb-c/type-c to DisplayPort" kablosu alsaydin direkt sorunsuz sekilde goruntu alabilecektin.

Fakat illa HDMI dersen onun icin donusturme yapilmasi lazim, bu durumda da monitorun ve bilgisayarin arasina gereksiz yere bir adet donusturucu eklemis ve onun kalite sinirlarina ve surekli goruntuyu isleyip donusturdugu icin ek olarak bu islemin gecikme suresine takilmis oldun. Bu donusturuculer genelde mutlu etmez, monitorunde DisplayPort olmayanlar mecburen kullanir, senin ihtiyacin yok, iade edip dogru kabloyu almani tavsiye ederim.

Ehl-i Byte
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

"macbook'un orjinal type-c kablosu" dediğin muhtemelen şarj için olan. O kablo ile data aktarımı yok. Sadece şarj oluyor. 

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    legendary bunu yazdı

"macbook'un orjinal type-c kablosu" dediğin muhtemelen şarj için olan. O kablo ile data aktarımı yok. Sadece şarj oluyor. 

bundan eminmisin hocam görüntüyü nasıl aktaracağız peki? Başka bağlantı yok. 

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userus
    userus's avatar
    Erkek

Viewsonic in kendi kablolarinda problem cikiyo belkin benzeri bi markanin kablosunu alirsan sorunsuz kullanirsin. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek

Hepinize çok teşekkürler bugün thunderbolt 3 alıp deneyeceğim 

Herkesin hayatına kimse karışamaz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam macbook u yanına alıp, aldığın monitörün satıldığı bi mağazaya git, orada muhtemelen denemene izin verirler, hangi kablo nasıl iş görüyor, görerek alırsın.

LynXMaSTeR tarafından 19/Ağu/21 09:43 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 776 Toplam Mesaj: 8
macbook pro 2k monitör